Osvědčený trik na to, jak ušetřit: Za potraviny, nábytek a oblečení zaplatíte až o 40 % méně. Vy to ještě neděláte?

Češi si oblíbili novou formu nakupování. Aby tam nemuseli do levných obchodů jezdit, využívají nákupy přes internet nebo dovozní firmy.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Levné potraviny i další zboží míří prostřednictvím online nákupů a kurýrů stále častěji také do českých domácností. Upozornil na to web Seznam Zprávy. Podnikatelé navíc využívají toho, že většina polských obchodů nezasílá zboží za hranice a tuto službu proto sami nabízejí. I když kurz zlotého není výhodný jak před rokem, lidé zaplatí o 30 až 40 procent méně, dodávají Seznam Zprávy.

Specializované e-shopy vše zařídí za vás

Velký hypermarket stojí například na okraji polského města Zabrze. Od Ostravy je to po dálnici asi 60 kilometrů. Ve všední den tam parkují stovky aut. V tomto obchodě nakupují ve velkém také Češi, i když je tam neuvidíte, píší dále Seznam Zprávy. Zboží si totiž nechávají posílat. Některé cenové rozdíly jsou viditelné na první pohled. Třeba špagety se dají koupit v přepočtu za necelých 15 korun, máslo pak za něco málo přes 30 korun.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Za dovezení potravin z Polska často stačí zaplatit z pohodlí domova platební kartou

Protože polské e-shopy zboží do Česka neposílají, zprostředkovatelé nabízejí zájemcům z České republiky vyzvednutí v Polsku a dovoz až domů. Objevují se však také nabídky jednotlivců, kteří zákazníky z Česka osobně odvážejí do Polska i zpět. Jak psal web Novinky, využívají toho především senioři. Největším českým zprostředkovatelem nákupů v Polsku je web Nákupy Polsko. Cena se odvíjí podle váhy nákupu.

Od potravin až po stavební materiál

Provozovatel portálu Nákupy Polsko Patrik Knap uvedl, že Češi si objednávají úplně všechno. „Automobilové díly, stavební materiál, myčky, ledničky, prostě cokoliv do domácnosti včetně nábytku, matrací a tak dále. Za šest let jsme takto obsloužili desetitisíce zákazníků z České republiky a Slovenska,“ řekl Knap webu Novinky. Znatelné rozdíly jsou podle něj nejen u spotřební elektroniky, ale také u nábytku a stavebního materiálu, kdy se dají ušetřit až desítky tisíc korun.

iZdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
Češi levné nákupy v Polsku doslova milují

Jsme už v důchodu a při tom, jak to naše vláda teď vede, musíme docela šetřit. Nakupujeme přes internet, protože se sami do Polska nedostaneme. To, co tam pořídíme, by v Česku stálo okolo tří tisíc korun, zatímco v Polsku za nákup zaplatíme v přepočtu asi 1500 korun,“ uvedl pro Události247 Miroslav Hovorka z Třebíče. To, že Češi vykupují obchody, se však Polákům nelíbí. Jak už dříve informoval například web Blesk, vadí jim, že zákazníci z Česka po kartonech vykupují jogurty, máslo nebo maso.

Využíváte podobných služeb? Podělte se o to s námi dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články