Pojišťovny rozdávají každému Čechovi tisíce korun. Pokud si o ně neřeknete, nic nedostanete

Pečovat o zdraví je v zájmu nejen samotných lidí, ale také zdravotních pojišťoven. Ty proto lidem přispívají na řadu vyšetření či preventivních prohlídek.

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

V dnešní době zdražování řada lidí počítá každou korunu. Ušetřit se mnozí snaží prakticky na všem a jakákoli finanční pomoc jim přijde vhod. Málokdo přitom ví, že tisíce korun rozdávají každému Čechovi přímo zdravotní pojišťovny. Lidé si ale o příspěvek musí zažádat. Pokud si totiž o peníze neřeknou, nic nedostanou.

Nárok na příspěvek má každý

Pečovat o své zdraví a předcházet potížím se vyplatí. Čím dříve se potenciální problém odhalí, tím lépe. Většina lidí proto poctivě chodí na nejrůznější preventivní prohlídky, screeningy či využívá další možnosti, jak zůstat co nejdéle fit. Zatímco některé z těchto věcí jsou zdarma, jiné už si musí zájemci platit ze svého. Mnozí lidé ale neví, že částečně jim tyto náklady může proplatit jejich pojišťovna.

Řeč je přitom o částkách v řádech stovek až tisíců korun ročně, což už se skutečně vyplatí. Takové sumy peněz totiž mohou významně přilepšit rodinnému rozpočtu. Škála možných příspěvků je navíc opravdu široká. Pojišťovny lidem alespoň částečně proplatí například různá očkování, dentální hygienu či zdravotní pomůcky.

Velké částky ušetří i rodiny s dětmi

Pojišťovny dále přispívají také třeba na dětská rovnátka, logopedii, ozdravné pobyty, dětské tábory či helmy na kolo. Řada přídavků je pak určena i těhotným ženám, kterým pojišťovna proplácí různá screeningová vyšetření, předporodní přípravné kurzy nebo pomůcky ke kojení.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Preventivní vyšetření mohou odhalit řadu problémů ještě v počátcích

Důvodem těchto finančních pobídek je především motivovat lidi, aby o své zdraví pečovali. Prevence totiž často odhalí problémy ještě v zárodku a pojišťovny ve výsledku stojí jejich léčba daleko méně peněz, než kdyby se na nemoc či jinou potíž přišlo až v pozdějším stádiu. Lidé, kteří mají nárok na některé z přídavků by je tak rozhodně měli využít. Kromě toho, že udělají něco pozitivního pro své zdraví na tom totiž ještě ušetří.

Zdroj: TN

Necháváte si od pojišťovny proplácet pravidelné prohlídky či zdravotní pomůcky? Podělte se s námi o své zkušenosti dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články