Používání Google Map vás přijde draho: Můžete za to dostat pokutu

Mobilní navigace jsou pro mnoho řidičů velkým pomocníkem, bez kterého si dlouhé cesty ani neumí představit. V některých případech kvůli nim ale mohou dostat i pokutu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Využívání navigace je při delších trasách v dnešní době pro většinu řidičů nutností. Papírovým mapám již definitivně odzvonilo a lidé tak čím dál častěji využívají Google Maps či jiné mobilní aplikace. Málokdo však ví, že v některých případech je může tento pomocník přijít pěkně draho. Za používání navigace lze totiž dostat i pokutu.

Bezmezná důvěra aplikacím se nevyplácí

Mnoho lidí se na online navigace stoprocentně spoléhá. Jezdí podle naplánovaných tras a často se ani nepozastaví nad tím, že je aplikace zavede do míst, kam by za jiných okolností rozhodně nikdy nevjeli. Zdaleka to přitom nemusí být jen místa označená zákazem vjezdu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
V některých případech mohou mobilní navigace řidičům pěkně zkřížit plány

Před pár lety například aplikace Google Maps pěkně zavařila asi stovce řidičů v americkém Coloradu, upozornil web Reflex. Kvůli autonehodě na cestě na letiště řidičům nabídla alternativní trasu. Když se po ní ale vydali, navigace je zavedla do rozbahněného pole. Za ježdění autem na soukromém pozemku je přitom velmi jednoduché dostat pokutu. Užívání aplikace tak v některých případech může řidiče přijít draho.

Používání aplikace může řidiče přijít draho

Kromě nepříjemností ale mohou mobilní navigace řidičům způsobit potíže i při policejních kontrolách. Mnohé aplikace totiž disponují antiradarovými systémy, díky čemuž tak mohou řidiči předcházet pokutám. Jak ale Události247 nedávno informovaly, například v Německu je využívání této technologie zakázáno a hrozí za něj pokuty.

Google Mapy, Waze i Apple navigace: Za jejich používání během jízdy hrozí řidičům tisícové pokuty

Pokud si však lidé zjistí, jaká pravidla v dané zemi platí a budou se jimi řídit, může se jim využívání navigací vyplatit. Třeba zmíněná aplikace Google Maps kromě hlášení radarů řidiče upozorňuje i na vjezd do nízkoemisních městských zón. Tím mohou lidé ušetřit nemalé pokuty, které za vjezd do těchto oblastí hrozí, uvádí web iDnes.

Využíváte při řízení mobilní navigace? Napište nám dole v komentářích, které z nich máte nejradší

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články