Síť čerpacích stanic přichází s monstrózní slevou na benzin a naftu: Pospěšte si, nabídka platí jen do konce měsíce

Ceny pohonných hmot se opět škrábou do šílených výšin. Motoristům však může pomoci slevová akce, díky níž si mohou ceny paliv výrazně snížit.

i Zdroj fotografie: MarkBuckawicki / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Ceny pohonných hmot v posledních týdnech opět stoupají a zlepšení se v dohledné době rozhodně nerýsuje. Jak nedávno psaly Události247, například cena benzinu by se podle odhadů již brzy mohla vyšplhat i na 40 korun za litr. Mnozí řidiči tak hledají nejrůznější způsoby, jak na nákupu paliva ušetřit. Jedním z nich může být monstrózní sleva na benzin a naftu, se kterou přišla známá síť čerpacích stanic.

Češi na tankování ušetří desítky korun

Lidé mohou výhodně nakoupit pohonné hmoty v rámci nové věrnostní akce na vybraných čerpacích stanicích OMV, píše web MediaGuru. Akce má však jednu podmínku. Síť těchto benzinek totiž uzavřela partnerství s obchodním řetězcem Billa. Pokud si tedy zákazníci v prodejně Billa nakoupí za 500 korun a víc, dostanou slevu na palivo či mycí služby u stanic OMV. Lidé by si však měli pospíšit. Nabídka totiž platí jen do konce měsíce srpna.

iZdroj fotografie: Macic7 / Creative Commons / CC-BY-SA
Čerpací stanice OMV nabízí akční ceny na všechny druhy paliv

Se slevovým kupónem pak řidiči získají možnost natankovat skutečně za pohádkové ceny. Na běžná paliva uplatní slevu 2 koruny na litr, na prémiová paliva pak dokonce 3 koruny na každý načerpaný litr benzinu či nafty. Výhodně lze zakoupit také mycí program Top, dodává web MediaGuru. Zlevněné služby je navíc možné kombinovat. Lidé tak klidně mohou uplatnit slevu na palivo i na mytí zároveň.

Před cestou na dovolenou si rozmyslete, kde natankujete

Cenové rozdíly lze totiž pozorovat nejen mezi benzinkami v Česku. Mnohdy výrazně se liší také cenovky v jednotlivých zemích. Podle aktuálních cen pohonných hmot uvedených na webu Tolls je evidentní, že rozdíly mohou být skutečně zásadní. Při cestě do zahraničí se tak Čechům vyplatí natankovat do plna ještě před přejetím hranic. Například v sousedním Rakousku jsou ceny nafty vyšší průměrně o 4 koruny, V Německu pak dokonce o 6 korun. Naopak v Polsku lidé natankují o pár korun levněji.

Zjistili jsme, kolik bude stát benzin a nafta na konci léta. Chcete to vědět?

Že situace se pravděpodobně jen tak nezlepší dokládá web Kurzy. Podle něho by se totiž řidiči měli připravit, že ještě do konce léta může cena nafty vzrůst až o další 2 koruny za litr. Rychlost zdražování dokládá také fakt, že jen od začátku srpna se cena nafty na českých benzinkách zvýšila o 3,8 korun. Čechy tak dost možná opět čeká období, kdy si raději cestu autem kvůli vysoké finanční náročnosti rozmyslí.

Využíváte věrnostních slevových programů na čerpacích stanicích? Podělte se s námi o své zkušenosti

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články