Stačí vám tenhle dokument a stát vám bude měsíčně vyplácet peníze. Využijte toho rychle, než to přestane platit

Mnoho lidí už kvůli inflaci a rostoucím nákladům na život neví kudy kam. Řada z nich přitom může využít snadné pomoci od státu.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

Mnoho lidí hledá v dnešní době zdražování nejrůznější způsoby, jak svou finanční situaci alespoň trochu vylepšit. Řada Čechů se musela výrazně uskromnit či si dokonce najít další přivýdělek. Málokdo přitom ví, že jejich napjatému rozpočtu může pomoci i stát. Ti, kteří se svými financemi vyjdou jen stěží, by toho rozhodně měli využít.

Stačí splnit jednoduchou podmínku

Postoj mnoha Čechů k sociálním dávkám je často odmítavý. Pomoci přitom mohou řadě lidí, kteří se ocitli v tíživé situaci. Jedním z rozšířených přídavků, na který má nárok široká škála obyvatel, je příspěvek na bydlení. Požádat o něj může jakkoli početná domácnost, která vydá na zaplacení výdajů na bydlení 30 procent svých příjmů a více, píše web E15. Lidé tak mohou od státu měsíčně dostávat nemalé peníze. Hlavní je podat jeden klíčový dokument v podobě žádosti o příspěvek.

iZdroj fotografie: abcMedia
Náklady, které musí české domácnosti každý měsíc zaplatit, se v poslední době nebývale zvýšily

Výše příspěvku přitom může dosahovat až téměř 25 tisíc korun měsíčně, píše web Novinky. To rozhodně není málo a v rozpočtech domácností už tato finanční injekce udělá pořádný rozdíl. Zejména pak v případech, kdy lidé počítají každou korunu a žijí doslova od výplaty k výplatě.

Příspěvek mohou využívat i nájemníci

V dnešní době se pronájem stává pro mnoho Čechů jedinou možností bydlení. Ceny nemovitostí jsou již delší dobu nebývale vysoké a hypotéky jsou kvůli své finanční náročnosti pro mnoho domácností nedostupné. Příspěvek na bydlení však mohou využít jak lidé žijící ve vlastním domě či bytě, tak lidé v pronájmu. Dokonce i když mají oficiálně trvalé bydliště hlášené na jiné adrese, podotýká web E15.

Nový příspěvek na bydlení pro uprchlíky z Ukrajiny: Experti oceňují pozitiva ukrajinské práce pro českou ekonomiku

Kromě toho není tato finanční pomoc omezena jen na obyvatele s českým občanstvím. Jak informovaly Události247, od července letošního roku stát vyplácí příspěvek na bydlení také cizincům, z nichž velkou část tvoří uprchlíci z Ukrajiny. Lidé by toho tak měli využít, dokud zákon platí. Vzhledem k rychle se měnícím pravidlům pro uprchlíky totiž může být také jednoho dne zrušen.

Uvažovali jste někdy o tom, že byste zažádali o příspěvek na bydlení? Podělte se s námi v komentářích dole pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články