Stát se rozhodl, že Čechům nevyplatí důchody: Dostanou je prostě jindy. Zjistěte, kdy přijde ten váš

Některé dny posouvají termín výplaty důchodů, které se přesouvají na blízké pracovní dny.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Stát se rozhodl, že Čechům nevyplatí důchody v stanoveném datu. Místo toho je dostanou v jiné dny. Je ovšem jednoduché zjistit, kdy vám váš důchod přijde. Některé termíny splátek všech druhů důchodů, které vyplácí Česká správa sociálního zabezpečení, totiž ovlivní zákonem stanovené státní a ostatní svátky. Upozornil na to web České správy sociálního zabezpečení. Nejde však o žádné dramatické termíny, lidé tak své peníze dostanou s předstihem.

Peníze chodí vždy dříve

Ve středu 5. července si Česko připomíná Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. O den později, tedy 6. července, je pak v kalendáři upálení mistra Jana Husa. Psal o tom web TN. Někteří senioři proto musí počítat s tím, že se změní termín výplat starobních, invalidních a pozůstalostních důchodů. Dotkne se to právě těch, kteří měli své peníze dostat 6. července, připomíná web.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Termíny pro vyplácení důchodu se během svátku liší

Česká správa sociálního zabezpečení přinesla na svých webových stránkách přehlednou tabulku všech termínů, které se změnily kvůli státním svátkům. Místo 6. července, který připadá na čtvrtek, lidé dostanou důchody dokonce už o dva dny dříve a to v úterý 4. července. „Důchody se vyplácejí vždy dopředu, a to v pravidelných měsíčních lhůtách. Výplatní termíny důchodů vyplácených ČSSZ jsou sudé dny od 2. do 24. dne v měsíci,“ řekla Událostem247 mluvčí Pavla Míčová.

Jak to bude do konce roku

Dříve přijde lidem důchod také kvůli Dnu boje za svobodu a demokracii, který si Česká republika připomíná v pátek 17. listopadu, upozornil web Finance. Pokud peníze očekávají 18. listopadu, přijdou jim už 16. listopadu. V případě, že seniorům peníze přichází 16., obdrží je už 15. listopadu 2023. Výplatu peněz posunou také vánoční svátky. Štědrý den roku 2023 vychází na neděli. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Peníze však vždy senioři dostanou, pouze v jiný datum

Důchody, které mají být vyplaceny 24. prosince, tak lidem přijdou na účet přistanou už v pátek 22. prosince, připomíná web Finance. Dříve přijdou také důchody, které měly být vyplaceny 22. prosince. Senioři je budou mít o den dřív, tedy 21. prosince. „Tady ty termíny moc nesleduji, protože za ty roky, co už jsem v důchodu, jsem si zvykla, že mám peníze vždycky včas,“ řekla Událostem247 Františka Dlouhá z Blanska.

Stalo se vám někdy, že vám důchod přišel jindy než měl? Řekněte nám to dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články