Tito Češi mají od státu nárok na 1 000 000 Kč. Týká se to i vás?

Některé české rodiny budou mít už brzy od státu nárok až na 1 milion korun.

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

Brzy odstartuje vládní dotační program Oprav dům po babičce. Informoval o tom web ČT24. Návrh byl podle ČT24 kritizován za svou štědrost. Kritika ovšem pocházela nejen z řad opozice, ale i vládních stran. Petr Hladík, ministr životního prostředí, však program podle ČT24 dlouhodobě obhajuje a říká, že se zaměří primárně na rodiny vlastnící jenom jednu nemovitost. Cílem má být úspora energie a plnění klimatických závazků, dodává ČT24.

Vládní program se lehce opozdí

Program měl původně běžet už od 1. září. Termín se ale nakonec mírně posune a datum odstartování štědrého vládního programu má být podle webu E15 znám v následujících dnech. E15 dále doplňuje, že z programu mohou rodiny od státu získat 1 000 000 Kč. To už není zrovna malá částka. Konkrétní podmínky a pokyny pro žadatele mohou lidé najít na vládním webu Nová zelená úsporám.

iZdroj fotografie: Art Jarka / Creative Commons / CC-BY-SA
Podle vlády mají peníze z programu sloužit především na rekonstrukci domu

Zmíněný program Oprav dům po babičce má motivovat hlavně mladé rodiny k rekonstrukci starších domů, často prázdných, píše dále ČT24. Klíčovým záměrem je nejen pomoci rodinám s renovacemi, ale také dosáhnout energetických úspor a splnit tak klimatické cíle, které si stát stanovil.

Máte na peníze nárok?

Oprav dům po babičce doplní již zmíněný program Nová zelená úsporám, doplňuje ČT24. Ten bude podle webu po dvouměsíční přestávce taktéž obnoven v září. Oba programy spolu přitom úzce souvisí. Podle Jiřího Svobody, šéfa společnosti Master Therm, původní program podporoval nárůst prodeje tepelných čerpadel a fotovoltaických panelů v Česku, zakončuje ČT24.

iZdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
Peníze z vládního programu mají být určeny především mladým rodinám

Již brzy tak budou mít Češi možnost získat na rekonstrukci starého domu. Pokud jeden takový vlastníte, měli byste si určitě ověřit, zda nemáte na zmíněný 1 milion korun nárok. Byla by velká škoda, pokud by vám peníze, na které můžete mít nárok, protekly mezi prsty.

Co si o podobném vládním programu myslíte vy? Budete mít na peníze nárok? Podělte se o to s námi dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články