Tohle se může stát zítra i vám: Senior jel poklidně v autě a během chvíle přišel o 50 000 Kč. Policie už vydala varování

Na Zlínsku se začátkem září odehrála odsouzeníhodná situace. Senior kvůli tomu přišel o několik desítek tisíc korun. Policie teď žádá veřejnost o pomoc s dopadením pachatelů.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

V Luhačovicích na Zlínsku došlo 1. září k opravdu nepříjemné události. Zločinci, po kterých teď pátrá policie, okradli seniora o 50 000 Kč. O celé události informoval server Náš region. Policie má podezření, že se jednalo o loupežné přepadení. Za to může případně pachateli hrozit až 12 let ve vězení. Všechny potřebné informace veřejnosti předala policejní mluvčí Zlínského kraje Monika Kozumplíková. Policie tím zároveň žádá lidi o pomoc a vyzývá k opatrnosti.

Do auta mu házeli bezcenné věci

Pachatelé si seniora vyhlédli poblíž obchodního centra v zmíněných Luhačovicích. Autem tam zablokovali cestu zaparkovanému autu seniora, který už se chystal odjet. Potom ho pachatelé začali obtěžovat tím, že mu do auta vhazovali různé předměty, za které chtěli peníze. Důchodce o vhozené věci nejevil žádný zájem. Z otravné a nepříjemné situace nakonec vyplynulo, že seniora začali pachatelé vydírat. Ten začal ze strachu dávat postupně pachatelům všechny peníze, které u sebe mě, píše dále Náš region.

Celá situace měla za následek, že seniora připravili o všechny peníze, které si chvíli předtím vybral na poště. Pachatelé mu v autě zanechali jen několik bezcenných vhozených předmětů jako parfémy, hodinky, nářadí a nějakou elektroniku, doplňuje server.

Policie žádá veřejnost o pomoc

K odhalení pachatelů by mohl lidem podle policie pomoci zveřejněný videozáznam, který jsme vám přiložili do článku. Na něm je vidět alespoň jeden z pachatelů. Kdokoliv ho poznává, nebo ví, kde se může pachatel pohybovat, ten by měl kontaktovat policii na tísňové lince 158. Podle vyjádření policie je klidně možné, že zmínění pachatelé mohli v minulosti provést i další podobné činy.

Nový podvod zlodějů: Asi to brzy zmerčíte i u svého auta, hrozí obrovské problémy

Lidé by měli být před podobným jednáním na pozoru. Pokud to není nezbytně nutné, neměli by u sebe taktéž nosit větší hotovost. V jakémkoliv podobném případě byste ovšem měli neprodleně kontaktovat policii a celou situaci řešit s dispečerem policie na zmíněné tísňové lince 158. O různých podvodech a krádežích se vás zároveň snažíme pravidelně informovat na Událostech247.

Poznáváte pachatele na přiloženém videu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články