Tyhle výrobky z obchodu má doma každý Čech: Teď se o nich zjistila krutá pravda. Okamžitě vyhodit, jinak vám hrozí ošklivé věci

Na trhu se v poslední době objevila řada výrobků, které mohou být zdraví nebezpečné. Pokud je máte doma, raději se jich rychle zbavte.

i Zdroj fotografie: Triplec85/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Události247 pravidelně informují o problematických potravinách, které obchody stahují z prodeje. Nedávno to byly ořechy z Tesca nebo třeba bezvaječné nudle prodávané v Bille a Globusu. Problémy s kvalitou se ale netýkají jen potravin. Bohužel, podobné obtíže se vyskytují i v oblasti drogistického zboží. Aktuálně se krutá pravda zjistila o řadě produktů. Tyto výrobky má přitom doma řada Čechů. Pokud jste si některý koupili i vy, raději ho okamžitě vyhoďte, jinak vám hrozí ošklivé věci.

Tyto kosmetické výrobky rozhodně nepoužívejte

O rizikových produktech kontroloři pravidelně informují na webu RAPEX, což je systém Evropské unie určený pro hlášení nebezpečných výrobků. V posledních týdnech se v systému objevily také některé výrobky populárních kosmetických značek, které se prodávají i v Česku, jak píše web TN.

iZdroj fotografie: Fuzre Fitrinete/ Creative Commons / CC-BY-SA
Nebezpečná látka se našla v řadě drogistických výrobků

Jako rizikové kontroloři označili například mýdlo Palmolive či sprchový gel Nivea nebo Lactovit men, vyplývá z webu RAPEX. Inspektoři si však posvítili také na další kosmetické výrobky. Na seznam nebezpečných produktů zařadili rovněž deodorant Dove, vodu po holení Adidas, nebo hydratační krém Nivea.

Ve všech výrobcích se našla jedna nebezpečná látka

Výrobky byly označeny jako nebezpečné proto, že se v nich našla látka 2-(4-terc-butylbenzyl)propionaldehyd (BMHCA). Ta se však v kosmetických produktech vůbec nesmí vyskytovat, neboť „může poškodit reprodukční systém, může poškodit zdraví nenarozeného dítěte a může způsobit senzibilizaci kůže,“ píše web dTest, který rovněž o problémových výrobcích informuje.

Koupili jste si v obchodě jednu z těchto 7 potravin? Zjistilo se o nich něco strašného. Hrozí vám velké nebezpečí

Většina zmíněných produktů byla proto již stažena z prodeje. Ti, kdo si výrobky zakoupili pak mají samozřejmě nárok zboží reklamovat a získat zpátky své peníze. „Vzhledem k tomu, že oprava ani výměna v této situaci nepřipadá v úvahu, můžeme žádat vrácení celé kupní ceny,“ cituje server TN vyjádření webu dTest.

Nekoupili jste si některý ze zmíněných výrobků? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články