Tyto platební karty vám při nákupech ušetří tisíce korun: Málokdo o tom ví

Pokud se bojíte, že vás platby kartou budou stát víc peněz než při platbě v hotovosti, máme pro vás pár rad.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

S dobrou platební kartou můžete v zahraničí na kurzech ušetřit až několik tisíc korun. Upozornil na to web Měšec. Výhodou pro klienty bank je to, že tento rok je v nabídce sedm typů platebních karet s velmi dobrými kurzy a dosáhnout minimálně na jednu z nich může každý.

Poraďte se ve své bance

Kreditní karta může pomoci nasbírat při platbách v cizině výhody a lidé tak následně ušetří další peníze navíc. Psal o tom web Chytrý převod. Vyplatí se využívat především platební karty WISE nebo Revolut. V případě, že budete převádět peníze do zahraničí nebo naopak posílat peníze ze zahraničí do Česka, je dobré využít kartu WISE, radí web. Oproti standardnímu bankovnímu převodu se tak dají ušetřit díky středovému kurzu nemalé částky.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Obzvlášť při výběru hotovosti v zahraničí si banky účtují poplatky

Výhodné kurzy mají také karty Svět od mBank, která je vydává jako Mastercard a Visu. Pokud platíte eurem, je prakticky jedno, kterou z těchto karet použijete, protože kurz je stejný, radí web Měšec. Při platbě jinou měnou však vychází lépe Mastercard Svět. Web upozorňuje, že oproti jiným vydavatelům karet je však i Visa Svět karta pro klienty stále výhodná. S Curve a Revolutem se však nevyplatí platit o víkendu, protože v této době si obě společnosti účtují příplatky.

Výhodný je i cashback

Pokud byste chtěli v cizině vybírat z bankomatu, dejte pozor na to, který si vyberete. Jak jsme už dříve upozornili na Událostech247, největší české banky, které jsou součástí nadnárodních skupin, totiž nabízejí v zahraničí výhodnější výběry z ‚‚vlastních” bankomatů“. Klienti České spořitelny tak mohou využít libovolný bankomat ze skupiny Erste. V jižní Evropě fungují pod hlavičkou Erste Bank nebo Sparkasse Bank, případně Banca Comercială Română v Rumunsku a Slovenská sporiteľňa na Slovensku.

Chystáte se na dovolené platit kartou? Musíte zaplatit daň, o které jste pravděpodobně nikdy neslyšeli

Byli jsme nedávno ve Vídni, hotovost jsme měli jen malou, spoléhali jsme na to, že budeme platit kartou. Nechtělo se nám to přepočítávat, takže jsme se vždycky po zaplacení podívali na částku, kterou nám banka strhla. Musím říct, že to bylo skoro stejné jako v Česku,“ řekl Událostem247 Michal Horňák z Přerova. Ušetřit kartou však můžete i při běžném nákupu v Česku. Příkladem může být sleva cashback 2 procenta při nákupu nad 500 korun v Albertu, kterou získáte s platební kartou AirBank, píše web Chytrý převod.

Využíváte v zahraničí platbu kartou? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články