V Česku se prodávaly nebezpečné párky a sýry. Ihned je vyhoďte do koše

S létem začala také sezóna grilování. Češi jsou milovníci uzenin, ale teď by se měli mít při nákupech na pozoru.

i Zdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Teploty se drží okolo třicítky a kromě koupání vybízí stávající počasí také na grilovací párty s přáteli. Než vyrazíte do obchodu, buďte opatrní na to, co si pak odnesete domů. Obchodní řetězec Penny musel z prodeje stáhnout párky na gril, které tedy svému názvu rozhodně neodpovídaly. Psal o tom web Potraviny na pranýři.

Penny prodávalo i závadné sýry

Zákazníci Penny Marketu v Jablonci nad Nisou se asi dost divili, když si vybírali mezi uzeninami vhodnými na gril. Ty, kteří sáhli po výrobku s názvem Zámecké párečky s restovanou cibulkou výborné ke grilování, asi velmi brzy přešla na jakékoliv jídlo chuť. Jak informoval web Potraviny na pranýři, na povrchu uzenin totiž byla velmi dobře viditelná plíseň. Navíc se ukázalo, že obal byl prasklý. Vše tak napovídá tomu, že zákazníci mohou být v případě jejich konzumace v nebezpečí.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zmíněné párky by lidé neměli v žádném případě konzumovat

Uvedenou potravinu vyrobila firma Uzeniny Příbram a.s., Antala Staška 1670/60, 140 00 Praha 4. Není to poprvé, co měl Penny Market problémy s kvalitou potravin. Letos v dubnu například Česká veterinární a potravinářská inspekce našla v Penny marketu ve Vrchlabí závadné sýrové nitě. Na povrchu potraviny se u některých balení pod neporušeným obalem vyskytovaly kolonie plísní bílé a šedozelené barvy. Potravina přitom neměla prošlé datum použitelnosti.

Plesnivý sýr na gril

V pořádku nebyl ani sýr na gril, který inspektoři v Penny našli také letos v dubnu. Konkrétně šlo o Jánošíkův oštěpek uzený od výrobce MILKEFFEKT z Třince. Ten mohou mít zákazníci ještě doma, protože mu končí doba trvanlivosti v červnu 2023. Na povrchu uvedené potraviny se pod neporušeným obalem u části balení opět vyskytovaly kolonie plísní bílé barvy. Výrobek tedy není vhodný ke konzumaci, dodává web Potraviny na pranýři.

iZdroj fotografie: Chmee2 / Creative Commons / CC BY
I některé druhy sýrů byly v minulosti závadné

O tom, že má Penny problémy s kvalitou některých potravin, čtu bohužel celkem často. Párkrát jsem se tam už taky spálil, naposledy když jsem kupoval právě ten sýr na gril, o kterém mi teď říkáte. V obchodě jsem si toho nevšiml, ale doma večer, když jsme měli grilovat, tak mě málem porazilo. Sýr byl nejen plesnivý, ale taky parádně oslizlý. To vás pak přejde opravdu chuť na všechno,“ popsal svou zkušenost Událostem247 Jaroslav Pošta z Břeclavi. Kdo má doma kterýkoliv ze zmíněných produktů, neměl by je v žádném případě konzumovat.

Máte doma některý ze zmíněných produktů? Dejte nám to vědět dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články