Varování: Vybíral si hotovost z bankomatu a během chvíle přišel skoro o 200 000 Kč. Tohle se může zítra stát i vám

Lidé by si měli dávat pozor na nový typ podvodů. Kdo podvodníkům naletí, může nenávratně přijít o veškeré úspory.

i Zdroj fotografie: Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Na to, že podvodníci se lidi snaží oklamat nejrůznějšími způsoby zejména na internetu si již většina Čechů zvykla. Nejen při používání chytrých technologií je však třeba být obezřetný. O peníze lze totiž během vteřiny přijít i jinak. Na začátku přitom může být obyčejný výběr hotovosti z bankomatu. Dejte si na tyto podvodné praktiky pozor, neboť zítra se to klidně může stát i vám.

Důvěřivost se nevyplácí

O jednom z aktuálních příběhů podvedených lidí píše web Deník. Obětí se stal 74letý muž. V jednu chvíli si vybíral hotovost z bankomatu, následně o bezmála 200 tisíc korun přišel. A to pouze kvůli tomu, že uvěřil podvodníkovi, který se vydával za bankovního pracovníka. Seniorovi z Mladoboleslavska zavolal s tím, že jeho účet byl napaden. Následně mu nabídl údajnou pomoc, která spočívala v okamžitém výběru zůstatku a jeho převedení do bitcoinu.

iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
Na začátku je obyčejný výběr peněz z bankomatu

Senior podvodníkovi uvěřil a ze svého účtu vybral celkem 270 tisíc korun. Následně je skutečně šel vložit do bitcoinmatu. O tom, že něco není v pořádku muže při vkládání peněz nepřesvědčilo ani upozornění přítomného pracovník bezpečnostní agentury na možný podvod či přivolaní policisté, před kterými raději utekl. Ještě před tím však stihl do přístroje nenávratně vložit přes 190 tisíc korun. Že naletěl zjistil až ve chvíli, kdy hlas v telefonu zmlkl a podvodník přestal komunikovat.

Podobných podvodů u bankomatu bylo víc

Téměř identický scénář se letos odehrál i v Praze. Žena ve věku 78 let takto přišla o víc než 5 milionů korun, píše web ČT24. Seniorku kontaktovala nejprve falešná bankovní úřednice a následně i pracovníkovi bezpečnostního oddělení banky. Oběma však žena uvěřila, což neměla dělat. Kvůli tomu totiž přišla nejspíš o veškeré své úspory.

Jsou však i příběhy se šťastným koncem. O jednom z nich píše web iDnes. Zde totiž muže, který se stal obětí na chlup stejného podvodu před vkladem peněz do bitcoinmatu zastavila policie. „Jelikož v poslední době mají s těmito podvody policisté mnoho zkušeností, chtěl kriminalista dalšímu skutku zabránit. Oslovil muže a zeptal se ho, co jde dělat. Když mu popsal sled událostí několika posledních hodin, bylo hned jasné, že se jedná o podvod,“ dodala pro web iDnes policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

Setkali jste se někdy s podobným podvodem? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články