Zákaz vlastnění telefonu: Starší generace jásají, mladí se bouří

Zákaz vlastnění telefonu by se dotkl téměř všech lidí po celém světě. Jakkoliv takový nápad působí nereálně, v praxi tomu už tak není.

i Zdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
                   

Časté úvahy o vyřazení mobilních telefonů z lidských životů mohou vyvolat rozruch. Jedná totiž o zařízení, které bez diskuze každý z nás používáme dnes a denně. V podstatě se bez něho neobejdeme. Ovšem starší generace, které si pamatují „předmobilní“ dobu, nad takovým nápadem jásají. Budou se totiž případně v klidu moct vrátit k tradičnímu stylu komunikace, jakým je třeba pošta a lidský kontakt.

Jak a proč by se telefony zakázaly?

Podle některých názorů, o kterých jsme na Událostech247 v minulosti informovali, se už objevují nápady, které se týkají zákazu vlastnění telefonů. Jakkoliv může podobná úvaha působit jako science fiction, není úplně nereálné si představit, že by v blízké budoucnosti byly kompletně telefony zakázány a vyřazeny z provozu. Už teď se totiž objevují zařízení, jako je Apple Vision Pro, což je v podstatě telefon, který máme nasazený přes brýle. Celé to připomíná virtuální realitu, která nabízí podobné rozhraní jako mobilní telefon.

Vlastnit telefon bude zakázané, lidi si budou muset zase zvyknout na poštu a mezilidskou komunikaci: Řešení, po kterém starší generace dlouho žadoní

Mnoho lidí vidí v podobných zařízeních budoucnost. Dá se tak hravě usoudit, že mobilní telefony, tak jak je známe dnes, budou brzy zastaralou technologií. Velké korporáty, které jsou založeny na technologických inovacích, určitě v takovém případě nebudou chtít, aby se mobily nadále využívaly. Místo toho je nahradí dražšími a novějšími zařízeními, jako jsou například zmíněné brýle od Applu. V podstatě by se jednalo o takový nepsaný zákaz vlastnění telefonů – mobily by se v této teoretické situaci nedaly ani zakoupit.

V některých školách jsou mobily nepřípustné

Obzvlášť starší generace mohou vidět potenciální konec mobilních telefonů jako velkou příležitost k opětovnému obnovení hlubších vztahů a osobních kontaktů. Neměly by se ovšem radovat předčasně. Zmíněné technologie, jakými jsou chytré brýle, totiž stoprocentně nezajistí to, že lidé budou více vycházet ven a bavit se s lidmi jako za starých časů. Spíše naopak je nová technologie ještě víc zláká do virtuálního světa

iZdroj fotografie: Tomáš Srb / Creative Commons / CC BY
V některých školách už se kantoři uchýlili k zákazu mobilních telefonů během výuky

Jak informuje Telegraph, uvažuje se i o plošném zákazu telefonu ve školách. V některých z nich na to už i přistoupili, minimálně během výuky. Děti se totiž kvůli trávení času na mobilu často nesoustředí na výklad pedagoga a obecně se nedokáží řádně soustředit. To je jeden z mnoha důvodů, proč se vůbec uvažuje o zákazu mobilních telefonů, nejen ve školách.

Uvítali byste zákaz na vlastnění mobilních telefonů? Dejte nám váš názor vědět dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články