Známá banka varuje své klienty: Hrozí, že budete mít vybílený účet

Podvodů na internetu rok od roku přibývá. Podvodníci přitom využívají stále nové triky, jak na lidi vyzrát a obrat je o peníze.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Vedle mnoha výhod, které rozvoj internetu a digitálních technologií nabízí, s sebou tento pokrok přináší také řadu nástrah a potenciálních hrozeb. Na uživatele internetu totiž číhá spousta nejrůznějších podvodů. Když si tak lidé nedají pozor, mohou snadno přijít o peníze či své osobní údaje. Mnohdy se přitom podvodníci tváří jako seriózní instituce, o jejichž důvěryhodnosti by pochyboval jen málokdo.

Podvodníci se vydávají za státní úřad i známou banku

Jak v minulosti informovaly Události247, terčem zlodějů se nedávno stali začínající živnostníci. Podvodníci totiž vytvořili web, který se tváří jako Portál živnostenského podnikání spuštěný Ministerstvem průmyslu a obchodu. Na rozdíl od státního serveru, který je zdarma však falešný web po lidech vyžadoval zaplacení nemalého poplatku.

Podvodníci mají novou fintu, jak okrádají začínající živnostníky. Založili web, který se tváří jako oficiální stránka státu

Někteří podvodníci jdou však ještě dál a neštítí se ani předstírat, že je zaštiťuje známá banka. Aktuálně kvůli riziku okradení své klienty varuje Komerční banka. Lidem totiž hrozí, že když si nedají pozor, budou mít vybílený účet.

Důvodem jsou falešné reklamy na facebooku

Útočníci se představují jako zástupci banky a nabízí různé investiční produkty. Pokud do nich klienti vloží své peníze, získají údajně finanční výhody. Investice jsou ale falešné. Podvodníci umisťují na sociální sítě reklamy, které mají vzbuzovat dojem, že se jedná o investice, které souvisí s Komerční bankou. Opak je však pravdou – cílem těchto reklam je Vás utvrdit v tom, že Vaše investované finance budou v bezpečí,“ upozorňuje na svém webu Komerční banka.

iZdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
Podle České bankovní asociace (ČBA) je průměrná škoda jednoho poškozeného při internetových podvodech 161 500 korun

Zdaleka se přitom nejedná o ojedinělý případ. Jak nedávno informoval web iDnes, jen za loňský rok zaznamenala Komerční banka 606 podvodů, což je oproti předešlému roku dvojnásobek. Lidé by tak měli být skutečně ostražití a vše raději důkladně prověřovat. Snadno se jim totiž může stát, že podvodníkům naletí a přijdou o veškeré své úspory.

Narazili jste někdy na internetu na podvodníky? Podělte se s námi o své zkušenosti

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články