Známá česká banka napálila Čechům brutální poplatky. Nedoplatíme se. Budete muset odevzdat peníze i vy?

Zdražování se nevyhýbá ani bankám. Zjistěte, za jaké služby si aktuálně připlatíte u největší banky v Česku.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

O tom, že banky v Česku v poslední době výrazně zvyšují poplatky psaly Události247 již dříve. Nedávno, konkrétně od 26. ledna k tomuto kroku přistoupila i největší banka v Česku, kterou je Česká spořitelna. Pokud zde máte účet i vy, dobře si prostudujte, kolik nyní za jaké služby platíte. Mnohým Čechům totiž tato banka napálila brutální poplatky.  

Banka chce lidi motivovat k používání online služeb

Z nového ceníku je patrné, že vzrostly ceny jen u vybraných poplatků. Konkrétně se zdražení týká služeb, které lze rovněž provádět online v aplikaci digitálního bankovnictví. Tento fakt potvrzuje i samotná banka, která na svém webu píše: „V novém ceníku zvýhodňujeme digitální bankovnictví.“ Odůvodňuje to pak zejména větším komfortem a bezpečím, které tím chce klientům zajistit.

A o jak velké zdražení se tedy jedná? Například každé přihlášení do internetového bankovnictví přes heslo a potvrzovací SMS zprávu nově stojí 3,50 koruny, píše web Měšec. Pakliže by se ale člověk přihlásil skrze aplikaci digitálního bankovnictví, měl by to zdarma. Stejně tak se zdražil třeba papírový výpis z účtu, za který chce banka nově místo 50 korun rovnou 70 korun.

Někteří lidé mají výjimku

Vzpomněli jste si při těchto zprávách na seniory, kteří se s digitálními aplikacemi příliš nepřátelí? Pokud si zděšeně říkáte, že tito lidé se nejspíš nedoplatí, pak naštěstí nebude tak zle. Pro klienty nad 70 let mnohé z těchto změn neplatí, případně se zdražilo jen velmi mírně. Zdarma mohou nadále využívat přihlašování do internetového bankovnictví pomocí potvrzovací SMS, výběr hotovosti na pokladně nebo příkaz k úhradě, který lidé podají pomocí telefonního hovoru či fyzicky na pobočce, píše dále web Měšec.

iZdroj fotografie: ŠJů / Creative Commons / CC-BY-SA
Poplatky Česká spořitelna zvýšila od 26. ledna

Mírné zdražení pak pro seniory nad 70 let u České spořitelny nastane například u tištěných papírových výpisů, za které budou muset namísto současných 30 korun platit 40 korun. „Papírové výpisy využívá cca 600 000 účtů, z toho polovina z nich jsou klienti nad 70 let,“ vysvětlil pro web Měšec Filip Hrubý z tiskového oddělení České spořitelny.

Využíváte digitální aplikace internetového bankovnictví? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články