Známá česká banka své zákazníky podrazila: Už se nepřihlásíme do internetového bankovnictví? Tohle se na nás valí

Druhá nejvíce využívaná banka v Česku ruší pro mnohé oblíbenou službu. Prý o ni nebyl zájem.

i Zdroj fotografie: Donald Trung Quoc Don (Chữ Hán: 徵國單) / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Mnohé banky se neustále předhánějí, kdo přijde s lepší inovací. V zájmu přilákání více klientů je důraz často kladen nejen na zabezpečení proti krádeži osobních dat či jiným kybernetickým hrozbám. Důležitým kritériem je pro mnohé lidi také uživatelská přívětivost a nadstandardní služby, které jim banka nabízí. Ne vždy se však snaha o vylepšení nabídky setká s úspěchem.

Tohle se známé české bance moc nepovedlo

Před 5 lety se v českém bankovním prostředí objevila nová služba nazvaná multibanking. Její hlavní předností byla možnost spojit účty z různých bank pod jedno elektronické bankovnictví. Mezi lidmi se však tato novinka evidentně příliš neuchytila. Důkazem je známá banka ČSOB, která nyní tuto inovaci ruší. Na uživatele služby se tak valí změna, na kterou si budou muset zvyknout.

Mnozí klienti ČSOB mohou mít za to, že je tato známá česká banka pěkně podrazila. S obavami nyní přemýšlí, co pro ně tento krok vlastně bude znamenat v praxi. Už se nepřihlásí do internetového bankovnictví? Ne tak docela. Zákazníci budou nadále moci využívat internetové bankovnictví ČSOB. Již si ale do systému nepřipojí účty svých dalších bank, což pro mnohé bylo komfortní a uživatelsky velmi příjemné řešení.

Kdy změny nastanou?

Banka se se svými klienty nemaže a příliš času na to změnu vstřebat jim nedává. V mobilní aplikaci služba skončila už 1. září, v online bankovnictví pak nebude dostupná od 21. října. Důvodem zrušení multibankingu je již zmíněný nezájem klientů o službu. „Od začátku spuštění si ji aktivovalo přibližně 14 tisíc lidí, ale v současné době si aktivně účet obnovovalo jen necelých 300 lidí,“ uvedl pro web Peníze mluvčí ČSOB Patrik Madle.

iZdroj fotografie: Palickap/ Creative Commons / CC-BY-SA
Službu multibanking začne banka ČSOB rušit od září

Lidé, kteří si tuto službu oblíbili a neradi by se jí vzdali, však nemusí zoufat. V Česku totiž stále existuje řada bank, které multibanking nadále provozují. Příkladem je banka Creditas, která dál umožňuje spojení s desítkou dalších bank. Dále mohou klienti funkci najít třeba u Komerční banky, Monety a Air Bank. Nebude pak nic překvapivého, pokud by od ČSOB někteří lidé za touto službou odešli ke konkurenci. Jak totiž dodává web Peníze, některé banky dokonce rozšiřují nabídku bank, s nimiž je možné se spojit.

Zdroj: Peníze

Jakou banku využíváte? Dejte nám to vědět do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články