Jezdíte sem na nákupy? Známý obchodní řetězec brutálně zlevnil rovnou 60 položek. Pospěšte si, než se vykoupí

Kvůli výraznému zdražení potravin se řada Čechů snaží hledat způsoby, jak ušetřit. Oblíbenou strategií mnoha z nich je číhání na velké slevové akce.

i Zdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Řada Čechů ráda nakupovala ve slevách již v minulosti. V poslední době však nejrůznější akce a výhodné nákupy, u kterých lze ušetřit, začalo vyhledávat ještě více lidí. Důvodem je především vysoká inflace, která rapidně zvedla ceny všech produktů a služeb. Není se tak čemu divit, že lidé neváhají pro levné potraviny vyrážet i za hranice Česka.

Mnoho Čechů jezdí za levnými nákupy do Polska

Do sousední země pravidelně cestují zejména lidé žijící blízko u hranic. Nákupy v polských obchodech se však díky velkému rozdílu cen vyplatí i lidem ze vzdálenějších koutů republiky. Zvlášť pak když známý obchodní řetězec Biedronka brutálně zlevnil rovnou 60 položek ze svého sortimentu. Jak píše web Business Insider, obchod od 10. července až do vyprodání zásob snížil ceny vybraných produktů až o 16 procent. Lidé, kteří sem jezdí nakupovat, by si tak měli pospíšit, než je ostatní zákazníci vykoupí.

Známý obchodní řetězec rozdává potraviny zadarmo: Stačí splnit jednu podmínku

Výběr zlevněných potravin je skutečně široký. Do akce se dostaly různé druhy zboží od mléčných výrobků až po mouky či oleje. Zákazníci mohou v rámci této akce výhodně koupit například ječnou či pohankovou krupici nebo oblíbené druhy sýrů jak je Gouda a Edamski. Nejedná se přitom o první výhodnou akci. Nedávno například řetězec Biedronka lákal na to, že zde lze některé produkty pořídit téměř zadarmo, jak informovaly Události247.

Letní slevy se netýkají jen potravin

Kromě pochutin se lidé každé léto těší také na bohaté výprodeje oblečení a dalších produktů, jako je elektro či kosmetika. Výjimkou nebude ani letošní rok. Zájem o letní výprodeje bude navíc letos podle tuzemských obchodních center vyšší než loni, píše web Blesk.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Obchodníci lákají zákazníky na masivní letní slevy

Zatímco někteří prodejci se slevovými akcemi začali už na počátku léta, jiní výprodeje naplno zahájili až s příchodem letních prázdnin. Jisté nicméně je, že v následujících týdnech bude příležitostí k výhodným nákupům přibývat. Například v prodejně Fashion Arena Prague Outlet by podle ředitelky Lenky Čapkové mohly slevy vyvrcholit ve druhé polovině srpna snížením až o 80 procent, píše web Blesk. Zdá se tak, že lidem se skutečně vyplatí nedělat unáhlené nákupy a raději si počkat na ty nejvýhodnější ceny. Mohou tak totiž ušetřit i tisíce korun.

Vyhledáváte letní slevy? Napište nám v komentářích, jaké nejlepší akce jste objevili

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články