Známý obchodní řetězec dělá velké změny na parkovištích. Zákazníci budou překvapeni

Některé zákazníky jednoho ze známých obchodních řetězců, kteří na nákupy jezdí autem, čekají v blízké budoucnosti změny.

i Zdroj fotografie: RomanM82 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Většina lidí již v dnešní době jezdí na nákupy do velkých obchodních center a prodejen vlastním vozem. Možnost pohodlného a bezplatného zaparkování je tak pro velkou část z nich naprostou nutností. Překvapení v tomto směru pro své zákazníky chystá známý obchodní řetězec, který na parkovištích udělá velké změny.

Majitelé elektromobilů zajásají

Auta na elektrický pohon jsou čím dál více v kurzu. Přizpůsobovat se tomu proto snaží nejen výrobci dobíjecích stanic, ale také třeba obchodníci. Možnost nabití automobilu po dobu nákupu totiž může být pro mnohé zákazníky zajímavým benefitem. Aktuálně s plánem na rozšíření této možnosti přišla známá síť polských obchodů Biedronka.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Nabíjecí elektrostatice přibývají kvůli sílícímu trendu elektromobility na mnoha místech v Česku

V rámci plánu pro nadcházející roky se řetězec chystá na parkovištích u svých obchodů vybudovat stovky elektrických nabíjecích stanic. Podle nedávných oznámení má být ještě letos instalováno 150 takových nabíječek. Do konce roku 2024 se pak jejich počet zvýší na čtyřnásobek, informuje web Interia. Týkat se to přitom má nejen prodejen ve velkých městech, ale i v méně osídlených lokalitách.

Radovat se mohou i Češi

Ti totiž do sousedního Polska hojně jezdí za levnými nákupy. Zoufat však nemusí ani ti, kteří navštěvují supermarkety v tuzemsku. Jak totiž nedávno informoval web E15, nové dobíjecí stanice již brzy vyrostou u desítek obchodů Tesco. Vybudovat je zde plánuje společnost ČEZ. Nabíjecí infrastruktura se pak rozroste také u prodejen Albert, dodává web Flotila.

Se zlepšující se dostupností nabíjecích stanic však přichází pro majitele elektromobilů také ne úplně pozitivní zpráva. Zatímco dříve si mohli u supermarketů své vozy obvykle dobít zcela zdarma, nyní už tento benefit bývá zpoplatněn. Jak na konci loňského roku upozornil web Aktuálně, k takovému kroku se postupně rozhodlo hned několik řetězců včetně Lidlu či Kauflandu. Provoz elektroaut se tak pomalu ale jistě lidem prodražuje.

Vítáte chystaný nárůst dobíjecích stanic na parkovištích supermarketů? Napište nám, co si o plánech myslíte

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články