Známý řetězec rozjel monstrózní slevy: Levněji ještě nikdy neprodával. Kdo časově omezené nabídky nevyužije, ten bude litovat

Pokud si budete zařizovat nový byt nebo byste chtěli obnovit současné zařízení, teď je na to ta nejvhodnější doba.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Česká republika patří ve spoustě věcí k nejdražším v Evropě. Před rokem začal ve velkém zdražovat také známý švédský obchodní řetězec IKEA, jak jsme psali na Událostech247. Lidé si za oblíbené kousky nábytku připlatili až o deset procent více, jak upozornil web Kupi. Nejen za nákupy levných potravin se proto vyplatilo zajet do sousedního Polska.

Nábytek dostupný pro všechny?

Obrovských rozdílů v cenách si všiml také uživatel sociální sítě X Martin, který to napsal na svém profilu. Rozdíl třímístné sedačky s lenoškou byl v porovnání Česka a Polska více, než 10 tisíc korun. Teď se však konečně dočkali i Češi a obchodní řetězec přišel s opravdu masivními slevami. IKEA od září snížila ceny zhruba u třetiny svého sortimentu napříč všemi odděleními. Sleva se dotkla více než 3 300 výrobků. Nechybí mezi nimi ani nejprodávanější nábytek, informuje řetězec na webu.

iZdroj fotografie: Kucmel007 / Creative Commons / CC BY-SA
IKEA v poslední době začala ve velkém zlevňovat

Dlouhodobou strategií IKEA je nabízet výrobky za takové ceny, aby si je mohlo dovolit co nejvíce lidí. Ještě aktuálnější je to v poslední době, kdy řada domácností pociťuje dopady ekonomické situace a rostoucích životních nákladů. Napříč celým naším podnikáním jsme hledali různé způsoby, jak bychom mohli ceny snížit,“ uvedla na webu manažerka prodeje IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko Tímea Münzner s tím, že to ještě není konečný počet výrobků. Další vlna slev přišla hned další měsíc.

Slevy jsou rekordní, říká generální ředitel IKEA

V říjnu společnost oznámila, že ceny na českém trhu snižuje u dalších 2400 výrobků, z nichž některé zlevní i o více než polovinu. Druhá vlna zlevňování se týká i řady nejprodávanějších výrobků, mezi kterými nechybí například šatní skříně PAX, úložné sestavy BESTÅ nebo EKET. Nové nižší cenovky tak dostalo od září už zhruba 5700 výrobků, tedy více než polovina sortimentu, píše výrobce nábytku na svém webu.

iZdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
Lidé mají řetězec IKEA v oblibě

Jde o největší a zdaleka nejvýraznější snížení cen sortimentu IKEA, jaké jsem kdy osobně zažil. Naší dlouhodobou prioritou je, abychom zůstali cenově co nejdostupnější, a i nadále budeme hledat každou příležitost, která nám umožní ceny snížit,“ uvedl generální ředitel IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko. David McCabe. „Já jsem si teda nějakých extra slev nevšimla a to jsem byla v IKEA minulý týden. Pořád mi to tam přijde drahé jako dřív,“ řekla Událostem247 paní Kristýna z Brna. 

Chodíte nakupovat do řetězce IKEA? Říct nám to můžete v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články