Nakupování v Polsku ještě levněji než doposud: Lidé ušetří cestou za levnými potravinami další stovky korun

Také před vánočními svátky jezdí Češi rádi do sousedního Polska, aby tam pořídili levné vánoční dárky a také potraviny na vánoční stůl.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Řidiči se teď ještě do konce roku dočkají dvou nových úseků dálnic a jedné silnice první třídy. Díky tomu se jim výrazně zkrátí cesta z Čech na Moravu a ušetří za pohonné hmoty. Psal o tom web CNN Prima News. Otevře se totiž nový úsek dálnice D35, která bude nově končit už téměř před Vysokým Mýtem. Díky částečnému dokončení dálničního obchvatu neuleví také obyvatelům Frýdku-Místku, doplňuje web.

Jste jako sarančata, nic na nás nezbude

Češi levné nákupy v Polsku milují a vyrážejí tam ve velkém. Některým Polákům se to však nelíbí a nakupující z České republiky přirovnávají k „sarančatům“. Psal o tom web Blesk. Například obyvatelé polského městečka Bogatynia u hranic Libereckého kraje si stěžují, že jim Češi vykupují obchody a že před Vánocemi na ně nezbude dost zboží. Na svých internetových stránkách o tom informuje Gazeta Wyborcza.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Fronty u obchodů se stávají trendem

Místní politik Artur Sienkiewicz na svém facebookovém profilu zveřejnil příspěvek o tom, jak na parkovištích před obchody rozdával zákazníkům z aut s českými poznávacími značkami letáky s výzvou, aby byli slušní a brali ohled na své polské sousedy. Uvádí se v ní také to, že Polákům vadí, jak zákazníci z Česka po kartonech vykupují jogurty, máslo nebo maso a regály pak zejí prázdnotou.

Do Polska v budoucnu i po dálnici

Dálnice D48 mezi Hranicemi a Českým Těšínem je zatím staveniště. To by se však mělo v příštích letech změnit, psal web CNN Prima News. Přispět by k tomu mělo ještě letošní otevření druhé části obchvatu Frýdku-Místku, i když zatím pouze v polovičním profilu. První západní část obchvatu byla zprovozněna v září. Celý obchvat bude dlouhý 8,5 kilometru a bude stát čtyři miliardy korun, informuje CNN Prima News. Na jedné straně se napojí na dálnici D48 ve směru na Český Těšín a Polsko. Na druhé na dálnice D56 od Ostravy a D48 od Olomouce, pokračuje web.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Fenomén levných nákupů v sousedním Polsku sílí. Části obchodů u hranic ubývají zákazníci. Pro potraviny, drogerii i oblečení Češi neváhají jet desítky kilometrů

Díky lepší dopravní infrastruktuře lidé pochopitelně ušetří nejen čas, ale také peníze,“ uvedl pro Události247 ekonom Štěpán Křeček. „Najedou méně kilometrů a tím pádem spotřebují i méně pohonných hmot. Záleží samozřejmě také na tom, odkud lidé do Polska vyráží. Díky otevření nového silničního úseku tak lidé mohou ušetřit při cestě do Polska na palivech desítky až stovky korun. V Polsku se také vyplatí si natankovat nebo třeba koupit levnější cigarety,“ dodává ekonom.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články
Jak z obyčejné pánve udělat nepřilnavou: Stačí trocha oleje a přibližně hodina času. Jídlo se na ni už nikdy nepřichytí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nápoj, který dokáže zbavit špatného cholesterolu a chronických onemocnění. Skládá se z obvyklých surovin
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč královské ženy odpradávna musely rodit před velkým davem lidí: Některé kvůli tomu málem přišly o život
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„K zemi půjdou jako kachny“, nové rychlopalné dělo je zabijákem stíhaček, dronů i plavidel. Doplní ho nezastavitelná raketa