Další brutální útok Ukrajinců na sebe nenechal dlouho čekat: Video ukazuje, jak bleskově likvidují Putinovy brance

Nové video ukrajinských sil ukazuje, jak likvidují své ruské protivníky.

i Zdroj fotografie: S vědomím uživatele Paul Jawin / Twitter
                   

Ukrajina se brání pokračující ruské pozemní ofenzivě. Ukrajinské síly odrážely v uplynulých 24 hodinách útoky v Charkovské, Luhanské, Doněcké a Záporožské oblasti, psal o tom web iDnes. Rusko má navíc v bojích na Ukrajině velké ztráty. Nové video zveřejněné na Twitteru ukazuje, jak ukrajinští vojáci své protivníky likvidují.

Informace není možné ověřit

Jak je to s likvidací jedné či druhé strany je v praxi velmi těžko ověřitelné,“ uvedl pro Události247 expert na vojenskou bezpečnost Andor Šándor. „Včera jsem se díval na mapu, kterou zveřejnil Americký institut války a byly tam přesně zakresleny úspěchy jak Rusů, tak Ukrajinců. Lze jasně říct, že Ukrajinci mají na některých místech úspěchy, ale ty nejsou dál jak do taktické hloubky.“

Podle Šándora jde o poziční boj, především dělostřelectva, o jednotlivé vesnice a části, kde se každá strana snaží své postavení vylepšit. „Že se Ukrajincům podaří nějaký dělostřelecký přepad, je prostě realita, ale ono to platí i obráceně. Rusové už z těch mobilizovaných mužů přesunuli na frontu 40 tisíc vojáků a dalších 80 tisíc bude následovat. To už je značná síla,“ dodal expert.

Ruští vojáci zranili desítky lidí, jsou i mrtví

Ukrajinské síly podle zprávy amerického Institutu pro studium války pravděpodobně postoupily severovýchodně od města Svatove v Luhanské oblasti. Ruské zdroje dle zprávy tvrdí, že Ukrajinci posílili ofenzivu u Kreminny, kterou s městem Svatove spojuje důležitá silnice. Podle ukrajinského generálního štábu ruské jednotky pokračují v útocích okolo Bachmutu, Avdijivky na východě Doněcké oblasti a Novopavlivky na jihu, uvádí zpráva.

iZdroj fotografie: 3dmardivcommstrat / Creative Commons / CC BY-SA
Raketomet. Ruská armáda už několik let docela intenzivně zbrojí a ruský průmysl pro ni vyvíjí stále nové a nové zbraně

Podle ukrajinského generálního štábu Rusko za poslední den zaútočilo na Ukrajině sedmi raketami a provedlo 32 vzdušných úderů, uvádí web ČT24. Ukrajinské území ruské jednotky také ostřelovaly ze salvových raketometů. Podle předsedy oblastní správy Pavla Kyrylenka ruské síly zabily v Doněcké oblasti v úterý tři lidi a dalších jedenáct zranily. Psal o tom web Kyivindependent.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články