Celosvětově klesá počet osob nově nakažených koronavirem

Dobré zprávy ze světa. Klesá počet denních přírůstků nakažených koronavirem

Podle posledních výsledků za poslední týden výrazně klesl počet nových případů pacientů s nemocí covid-19 po celém světě.
i Zdroj fotografie: unsplash.com

Po posledním roce, kdy se svět snaží dostat z pandemie nové nemoci způsobované koronavirem se objevují pozitivní zprávy. Všechny snahy jednotlivých států dosáhli kýženého efektu a čísla nově nakažených výrazně klesají. Některé země se stále potýkají s nejhorším, tato zpráva by však mohla být předzvěstí zářné budoucnosti.

Počty klesají už 5 týdnů

Světová zdravotnická organizace (WHO) eviduje téměř ve všech zemích světa čísla nových denních přírůstků nemoci COVID-19. Tento počet měl za poslední týden podle dostupných výsledků klesnout o 16 % na „pouhých“ 2,7 milionu. Klesání se přitom projevuje už pět týdnů v řadě, což by mohlo znamenat snižování počtu denních přírůstků i do budoucna.

iZdroj fotografie? unsplash.com
Podle informací WHO počty celosvětově klesají už 5 týdnů.

Klesá nejenom počet nově nakažených, ale také čísla osob, které nemoci podlehly. Podle zdroj Světové zdravotnické organizace počet úmrtí klesnul na 80 tisíc osob, což znamená rozdíl deseti procent oproti předchozímu období. Vysvětlením pro takové klesání by mohlo být očkování, preventivní opatření vlád jednotlivých zemí nebo nové vznikající léky.

Některé oblasti poklesly až o 20 %

Jelikož se jedná o celosvětový průměr, není oněch 16 procent konstantní úbytek v každé zemi nebo pro každý kontinent. Například v Asii byl zaznamenán rozdíl „pouhých“ 13 %, zatímco Afrika se pohybuje na 20 %. Oblastmi s průměrným výsledkem jsou potom Severní i Jižní Amerika, které zaznamenaly pokles o 16 % a Evropa s úbytkem o 18 %.

iZdroj fotografie: unsplash.com
Počty nově nakažených by mohly klesat i do budoucna.

Nebezpečí dalšího nárustu

Čísla klesají už pátý týden po sobě, jenže naproti tomu stojí britská mutace viru, která by se podle některých expertů mohla šířit až o 50 procent rychleji než původní virus. Další narušitelem může být podoba jihoafrická, na niž nezabírají všechna očkování tak efektivně, jako na samotný SARS-CoV-2 a možné další proměnné, které by mohly nemoc opět rozproudit.

148 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 287 hlasů
Nahlásit chybu
Soutěž pro naše čtenáře
Tento týden už po čtvrté v řadě budeme pravidelně losovat výherce luxusní vířivky v hodnotě 65 000 Kč, zadejte e-mail a zúčastněte se.
Další slosování soutěže za:
Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů