Evropská unie zamezila Rusům ve vstupu, a federace tvrdě odpověděla. USA a EU prý agresivně pohřbívají možnost domluvy

Rusko musí mít neustále navrch. A tak reaguje možná trochu přehnaně poté, co se proti němu spojila Evropská unie a Spojené státy americké.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ruská federace opět ukazuje, že musí mít navrch, když reagovala na kooperaci západních a evropských států poté, co státy EU zamezily ve vstupu šesti Rusům. Ti se však měli podle důkazů podílet na otravě a věznění opozičního předáka Alexeje Navalného. Rusko tak následně zakázalo vstup do země osmi činitelům rady Evropské unie, včetně české místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové. 

Co udělalo Rusko je nepřijatelné

Zákaz nebyl podán pouze pro českou činitelku, nýbrž například pro vedoucího státního zastupitelství v Berlíně či generálního ředitele estonského jazykového inspektorátu. Rusko tak jednoznačně nezastává svobodu občanů, což vyvolává mnoho dalších reakcí. Jourová však následně uvedla, že se bude dále zasazovat za lidská práva, svobodu médií a demokracii v Ruské federaci. „Tato reakce je nepřijatelná a nemá jakékoli právní odůvodnění, které by bylo opodstatněné.“ Zdůrazňují činitelé Evropské unie, jimž Rusko ve vstupu zamezilo. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Brusel podle ruské diplomacie odmítá řešení

Ruské ministerstvo zahraničí se k věci vyjadřuje proti Evropské unii velmi agresivně. Podle nich totiž EU reaguje na věci s protiruskou hysterií, která není nijak podložena důkazy. A také podle nich komise pokračuje v politice jednostranných omezení vůči ruským občanům a organizacím, která jsou nelegitimní a v rozporu s chartou OSN. Nechyběl dodatek toho, že je za vším omezení ruského budoucího rozvoje a jakékoliv návrhy na řešení sporů mezi Moskvou a EU jsou ignorované, či rovnou zamítané.

Zdroj: Europa, TASS

76 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1116 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Tajemství instalatérů, která prodlouží životnost pračky nejméně o pět let a zabezpečí spolehlivou funkčnost
JakZdravě.cz
Česnek konzumovaný nalačno působí jako přírodní antibiotikum a chrání před infarktem aneb skryté prokázané benefity
VědaŽivě
Transformace buněk může být lékem na závažnou civilizační chorobu
ArmádníZpravodaj
Ikonický Colt 1911 slouží americkým vojákům již 110 let. Jedná se o bezkonkurenční zbraň