Putinův život visí na vlásku. Jeho ochranka chystá státní převrat, bude možný několika způsoby

Ochranka ruského prezidenta se připravuje na možný státní převrat. Použít by přitom mohla například hypnózu.

i Zdroj fotografie: Министерство обороны Российской Федерации, Vadim Savitsky / Creative Commons / CC BY
                   

Ruská Federální bezpečnostní služba, která je zodpovědná za zajištění bezpečnosti úřadů v Kremlu, se chystá zastavit pokusy o „palácový převrat“. Psal o tom web Security magazín. Velitelé podle něj berou scénáře, které zahrnují použití technik hypnózy nebo psychologických operací nepřítele, opravdu vážně. Informoval o tom ruský web Insider.

Několik možných způsobů nebezpečí

Poté, co se minulý měsíc objevila v centru Moskvy vojenská technika a několik ozbrojených mužů, většina obyvatel města doufala, že jde o vojenský převrat, informuje Security magazín. Federální bezpečnostní služba ale ve svém prohlášení vzápětí vysvětlila, že se jedná o cvičení ochrany nejvyšších orgánů a obrany vůči terorismu. Investigativci z The Insider zjistili, na co se přesně připravují. Podle dokumentů, které mají k dispozici, se obávají zahraničních agentů, kteří mohou psychologicky zaútočit, informuje dále Insider.

iZdroj fotografie: Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
Putinvo zdraví je dlouhodobě předmětem spekulací

Pokud by došlo k puči, budou podle nich ochránci ruské elity prožívat deprese, pocity izolace, nejistoty o správnosti tahů jejich velitelů a strachu o život. Psal o tom web TN. Jedním ze způsobů, před kterým dokument varuje, je hypnóza, které jsou podle ruského velení zahraniční agenti schopní, píše dále TN. Velitelé také mají obavu, že proti nim nepřítel použije masová média, sociální sítě a náboženské organizace.

Putin má strach a povolal elitní jednotky

Kromě změny stavu vědomí se může nepřítel dopustit také použití „chemických a biologických metod psychologického ovlivňování.“ Z puče má strach i sám ruský prezident Vladimir Putin, informuje TN. Podle posledních zpráv měl nechat koncem října přesunout do Moskvy elitní ruské vojenské jednotky v obavách, že by mohl být odstaven od moci, píše dále TN. Bezpečnost Putina má dle TN v tuto chvíli hlídat na 18 tisíc vojáků, které vede generál Nikolaj Kuzněcov. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ruské ostřelování Chersonu zabilo sedm lidí. Je to msta těch, co prohráli, prohlásil Zelenskyj

Já bych se držel toho, že jsme součástí nějaké informační války,“ uvedl pro Události247 expert na vojenskou bezpečnost Zdeněk Petráš. „Médii projdou jakékoliv informace. Pokud mluvíme o Putinovi a jeho ochrance, všude na světě platí, že jsou to prověřené osoby, u kterých nelze předpokládat, že by mohly použít cokoliv proto, aby odstranily svého chlebodárce,“ dodal expert.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články