Člen čečenského praporu vykastroval ukrajinského zajatce. S odhalením identity válečného zločince přišli zahraniční novináři

Investigativním webům Bellingcat a The Insider se zřejmě podařilo vypátrat identitu Rusa, který měl v Luhanské oblasti vykastrovat svázaného ukrajinského vojáka.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Válečným zločincem je zřejmě 29letý rodák z Tuvy jménem Ochur-Suge Mongush, informuje CNN Prima News. Je členem čečenského praporu Achmat, který je pojmenován po otci Ramzana Kadyrova, píše dále server CNN Prima News. K činu mělo dojít ve městě Pryvillja nedaleko Severodoněcku v Luhanské oblasti. Video se dostalo i na Twitter a šokující záběry ukazují ruské vojáky, jak nemilosrdně kastrují ukrajinského zajatce.

Nelítostné mučení

Na záběrech je vidět, že svázaný muž s roubíkem v ústech má na sobě ukrajinskou vojenskou uniformu. Na bundě jednoho z trýznitelů je zase vidět nášivka typického písmene „Z“. Zatímco se muž se svázanýma rukama a nohama bránil, jeden z vojáků celý incident natáčel, píše CNN Prima News. Další na zajatci stál, aby se nehýbal, a třetí ho kopl do hlavy. Vojáci také na svázaného muže pokřikovali různé urážky v ruštině, informuje CNN Prima News.

Krátce poté, co bylo video zveřejněno, začalo pátrání po identitě ruských vojáků, kteří jsou za válečný zločin zodpovědní, píše dále CNN Prima News. Brzy se objevily fotky pravděpodobného autora kastrace. Média s odvoláním na dřívější záběry prokremelské propagandy z ruských médií uvedla, že by mělo jít o člena čečenského praporu Achmat, dodává CNN Prima News.

Zvěrstva se děla vždycky

Obrat přineslo vyšetřování investigativních webů Bellingcat The Insider.  Podařilo se jim totiž zjistit, že zločincem s odlamovacím nožem má být Ochur-Suge Mongush, který se v roce 1993 narodil v Tuvinské republice. Potvrdily se i předchozí zprávy o tom, že je členem praporu Achmat. Podezřením z dalšího ruského válečného zločinu se podle CNN Prima News zabývají ukrajinské úřady.

Válka je odporný byznys, ve kterém zvrácené povahy se zbraní v ruce dostávají svůj prostor,“ řekl Událostem247 bezpečnostní expert Andor Šándor. „Když se podíváme na každý konflikt, který se odehrál, a nemusíme ani chodit daleko, například v Bosně a Hercegovině. Tam se děly odporné činy neuvěřitelného charakteru na obou stranách. Zvěrstva se děla například i za druhé světové války na rusko-německé frontě. Lidi jsou prostě bohužel takoví,“ dodal Šándor.

Co si o jednání čečenských vojáků myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Střelci na palubách vrtulníků. Tvrdě prověřeni Vietnamem, Afghánistánem a řadou dalších konfliktů