Izrael hlásí problémy s vakcínou Pfizer. Desítky lidí trpí po očkování srdečními potížemi

Izrael nyní prošetřuje srdeční problémy u 62 pacientů očkovaných vakcínou Pfizer. U některých z nich se objevilo zánětlivé onemocnění srdce.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po milionech očkovaných se objevilo několik případů, kdy pacient po vakcinaci začal trpět problémy se srdcem. Izrael kvůli tomu začal prošetřovat spojitost mezi vakcínou od firmy Pfizer a srdečním onemocněním. Vyšetřování je stále na začátku, Izrael ale klade velký důraz na výsledek. Chtějí si být jistí, že vakcína nepředstavuje žádnou hrozbu pro jejich obyvatele.

Jedná se jen o malé procento, tvrdí Pfizer

U 62 občanů se po očkování vakcínou Pfizer objevily problémy se srdcem. Vakcína jim zřejmě způsobila myokarditidu, což je zánět myokardu. Samotná společnost se k tomu vyjádřila tak, že jde o běžné procento onemocnění v populaci a vůbec nemusí souviset s očkováním. Vše ale prošetřují experti izraelského zdravotnictví, aby bylo jisté, že vakcína je v pořádku. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

První vyšetřování ukazuje, že se onemocnění nyní vyskytuje častěji u mužů mladších 30 let, kteří prodělali obě dávky očkování. Tento zánět většinou nepřináší žádné příznaky a vážné zdravotní potíže, dokonce se ho srdce dokáže zbavit samo. U některých jedinců ale může způsobit srdeční selhání nebo dlouhodobé oslabení srdce. Izraelský pandemický koordinátor ohlásil, že z celkového počtu 62 lidí, kteří měli po očkování se srdcem problém dva zemřeli. Obavy z vakcín vzrostly poté co objevili krevní sraženiny po očkování AstraZenecou nebo vakcínou Johnson & Johnson.

Souvislost s vakcínou se zatím neprokázala

Onemocnění se běžně vyskytuje v poměru jeden nemocný na 100 tisíc obyvatel. U mladších můžu mezi 18 až 30 rokem se onemocnění může objevit i pětkrát častěji. Tito pacienti ale zánět vůbec nezaznamenají a srdce si s ním poradí samo. Nelze tedy prokázat, že onemocnění souvisí přímo s vakcínu, jde spíše o vedlejší efekt častějších kontrol u očkovaných lidí.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Pfizer plně spolupracuje s Izraelem na prošetření celého problému. Nadále si ale stojí za tím, že počet nemocných s myokarditidou se nijak nevymyká běžným číslům a nesouvisí tak přímo s očkováním. Vědci prozatím pracují s možností, že za celou věc může chemikálie cytokin. Ten se v těle uvolňuje v případě, že se tělo vypořádává s nějakou infekcí. Tato chemikálie se vytratí ihned poté co zánět zmizí. Jak toto celé souvisí s vakcínou firmy Pfizer se prozatím prošetřuje.

Zdroj: DailyMail

103 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 5378 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Tajemství instalatérů, která prodlouží životnost pračky nejméně o pět let a zabezpečí spolehlivou funkčnost
JakZdravě.cz
Česnek konzumovaný nalačno působí jako přírodní antibiotikum a chrání před infarktem aneb skryté prokázané benefity
VědaŽivě
Transformace buněk může být lékem na závažnou civilizační chorobu
ArmádníZpravodaj
Ikonický Colt 1911 slouží americkým vojákům již 110 let. Jedná se o bezkonkurenční zbraň