Vůdce Čečenska Kadyrov vzkazuje západním zemím, aby vyměnili své politické lídry. Na oplátku podle něj Rusko poskytne těmto zemím dostatek plynu

Čečenci nejsou v přístupu k válce na Ukrajině jednotní. Jedni pomáhají Ukrajincům, prezident Ramzan Kadyrov je však stoupencem Vladimira Putina.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ramzan Kadyrov Západu dle TN vzkázal, že zima bude krutá. TN dále píše, že prezident autonomního Čečenska, kterému Putin toleruje kontroverzní výroky výměnou za jeho zabijácká komanda, dal Evropě ultimátum. Zahřát se a svobodně nadechnout prý budou moci pouze pod jednou podmínkou, dodává server TN.

Západu bude zima

Portál Mirror upozornil na to, že Kadyrov teď pohrozil tím, z čeho má Evropa strach už od začátku konfliktu na Ukrajině. „Rusko nejspíš tuhle zimu nebude schopné všechny zahřát prostřednictvím svého plynu včas. Tedy abych to upřesnil, schopné toho bude. Ale my to nebudeme chtít udělat,“ cituje Kadyrova Mirror. Evropská unie se na nedostatek plynu připravuje už delší dobu. Premiér Petr Fiala pro Novinky uvedl, že Česko má zásobníky plné z 80 procent.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Plyn

Celkem 80 procent kapacity bude představovat asi 2,8 miliardy metrů krychlových plynu. Zároveň bude Česko spolurozhodovat a kontrolovat, jakým způsobem, a kdy se ze zásobníků bude plyn těžit, píší dále Novinky. Na zimní období se chystají pravidelné kontroly stavu zásob. Cílem je zabezpečit dostatečné množství plynu před topnou sezonou a zabránit ekonomickým škodám, pokud by se zastavil tok plynu z Ruska, psaly už dříve České noviny.

Kadyrova berme s rezervou

Evropanům řekli, že za zdražování pohonných hmot nebo jídla může Rusko, a to navzdory tomu, že i ten největší hlupák prokoukne, že tyto země své zásoby vyčerpaly ve prospěch Ukrajiny. Evropané se znovu svobodně nadechnou jedině tehdy, když do zimy stihnou vyměnit své lídry,“ cituje čečenského prezidenta TN. „Evropa tím, co říká, a poskytováním vojenské podpory směřuje k určitému cíli. Chce dotlačit Rusko k přechodu od režimu speciální vojenské operace k plnohodnotné válce,“ uvedl Kadyrov podle Fórum24.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zničená budova v Kyjevě

Výroky pana Kadyrova je dobré brát s rezervou,“ řekl Událostem247 ekonom Štěpán Křeček. „Má přehnané ambice, které většinou nejsou reálné. Dokud budeme závislí na Ruském plynu, tak nás omezování dodávek může potrápit, mohutně se investuje, abychom snížili naši závislost a získali energetickou suverenitu,“ dodal Křeček pro Události247.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Sledujete nejnovější technologie? Zaměřte se na českou společnost MISURA
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů