IBM: Nechte se očkovat, nebo budete bez platu | Události247.cz

Když nepodstoupíte očkování proti covidu-19, budete bez platu. Technologická firma zaujala proti svým zaměstnancům tvrdý postoj

Na covid-19 zemřelo ve Spojených státech přes 710 tisíc lidí. Federální vláda zatlačila na velké firmy, zejména na ty, které s ní spolupracují, aby očkovaly své zaměstnance.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Technologická společnost International Business Machines (IBM) vyzvala všechny své americké zaměstnance k očkování proti covidu-19. Pokud nepodstoupí plnou vakcinaci do 8. prosince, firma jim pozastaví pracovní poměr a budou bez platu. Uvedla to agentura Reuters. Počítačová společnost IBM působí ve 170 zemích světa a celkem zaměstnává přes 345 tisíc lidí.
Reakce na požadavek prezidenta

IMB tak reaguje na prohlášení amerického prezidenta Joea Bidena. Ten v půlce září oznámil povinné očkování pro drtivou většinu zdravotníků a státních zaměstnanců, a to včetně externích dodavatelů. „Pokud chcete spolupracovat a obchodovat s federální vládou, nechte své pracovníky očkovat,“ řekl prezident. Ve Spojených státech zemřelo na covid-19 přes 710 tisíc lidí.

Mezi firmy, které spolupracují s federální vládou, právě společnost IBM patří. Své služby dodává mimo jiné i americkému státu. Technologická firma má ve Spojených státech desítky tisíc zaměstnanců. Společnost už dříve uvedla, že umožní návrat do kanceláří pouze plně očkovaným americkým zaměstnancům, napsala agentura Reuters.

Očkovat se musí i lidé na home office

Jedna z nejstarších a největších světových společností v oblasti informačních technologií nedávno uvedla, že očkování se týká všech amerických zaměstnanců. Tedy i těch, kteří pracují z domova. Budou existovat i výjimky. O ně ale zaměstnanci musí požádat. Vakcínu společnost nebude vyžadovat například po lidech, kteří ji nemohou dostat ze zdravotních a náboženských důvodů.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Velké americké firmy rozhodnutí prezidenta Bidena přivítaly. Očkování vyžaduje stále více soukromých firem, například technologičtí giganti Facebook, Google či Microsoft. Už na jaře začal vakcinaci po části svých zaměstnanců žádat třeba řetězec rychlého občerstvení McDonald’s, mediální a zábavný konglomerát Walt Disney nebo aerolinky United.

Zdroj: Reuters, Twitter/Joe Biden

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 305 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím