Konec spekulací o dvojnících Vladimira Putina. Poznám, kdy je to skutečně on, říká expertka

O tom, že má ruský prezident několik dvojníků, kteří ho kvůli jeho zhoršujícímu se zdravotnímu stavu zastupují, se mluví od začátku konfliktu na Ukrajině.

i Zdroj fotografie: Kremlin.ru / Creative Commons / CC BY
                   

Moskva však takové spekulace opakovaně popřela. Na kloub této záhadě teď zřejmě přišla Simone Maliková, která je expertkou na rozpoznávání tváří. Podle webu Mirror tato žena tvrdí, že dokáže odhalit, kdy před kamerami a fotografy stojí opravdový Vladimir Putin. Náhradníka prý pozná podle malého detailu, píše web Mirror.

Moskva vše opakovaně odmítá

Podle britské expertky na rozpoznávání tváří použil ruský prezident dvojníky jen v ojedinělých případech, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky, uvádí server TN. Podle webu Mirror Maliková tvrdí, že k tomu dospěla po důkladné analýze Putinova obličeje, při které se zaměřila se na jeho nos, uši a rty. „Mluví se o tom, že ho zastupují dvojníci, dokonce se spekulovalo i o jeho smrti. Obojí je podle mě nepravda. Na většině fotek jsem identifikovala rýhu na jeho uchu a velmi výrazný sklon rtů,“ cituje expertku Mirror.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Kremelská propaganda je v Rusku velmi silná

Putinovy rty jsou v tomto naprosto zásadní, i v mládí mu mírně uhýbaly doleva. Když se usměje, určitě si všimnete, že se mu tvář zkřiví. Stejný zůstává i sklon nosu z bočního profilu. Každý úhel jeho obličeje v porovnání s mladším Putinem odpovídá,“ dodává pro Mirror Maliková. Existenci dvojníků šéfa Kremlu však úplně nevyloučila. Podle expertky se změnila i Putinová pleť, která je poslední dobou povadlá a šedivá.

Spekuluje se už několik měsíců

Na tom, že Putin má několik dvojníků, však i nadále trvá telegramový účet Generál SVR, který má být napojený na zdroje v Kremlu. Moskva to však opakovaně odmítá. „Vzhledem k tomu, co dnes už dokáží moderní technologie, tak je téměř nemožné, že by byl dvojník schopen někoho třeba při dvacetiminutovém vystoupení napodobit. Jsem si jistý, že Putina nelze nahradit tak, aby to někdo nepoznal,“ řekl Událostem247 bezpečnostní expert Andor Šándor.

iZdroj fotografie: S vědomím uživatele Головне управління розвідки МО України / Telegram
Ruský prezident Vladimir Putin má nejméně tři dvojníky. Prohlásil to šéf ukrajinské vojenské zpravodajské služby Kyrylo Budanov

Šéf ukrajinské vojenské zpravodajské služby Kyrylo Budanov už dříve prohlásil, že Putin má nejméně tři dvojníky. Tyto spekulace se také opakovaně objevují v médiích. Jak píše web iDnes, tuto informaci však ještě nikdo oficiálně nepotvrdil. O tom, že Putin využívá služeb dvojníků, je přesvědčen i ruský advokát Mark Fejgin, známý díky tomu, že obhajoval mnoho opozičních osobností.

Kolik může mít Putin dvojníků?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články
Toto jsou nejčastější chyby při čištění podlah: děláte je také?
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
První pomoc od bolesti nabídne tenisový a lakrosový míček: Masáž s nimi pomůže od bolesti kloubů a zad
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Ženy to při autonehodě odnesou více než muži, zjistili vědci. Může za to konstrukce těla
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko se vrací ke konceptu mnohatisícové tankové flotily po vzoru SSSR: rozjede to ve velkém, válku na Ukrajině to ale neovlivní; snad