Sportovci na olympiádě budou spát na postelích z papíru. Chtějí nám znemožnit sex, nadávají

Vysoké počty nových nákaz covidem znepokojují celý svět a do poslední chvíle ohrožují i konání olympijských her v Tokiu. Pořadatelé proto připravili další opatření.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V olympijské vesnici se už objevil covid-19 mezi sportovci. Pozitivní test měli mít dva zahraniční účastníci her. Nákaza se prokázala také u jednoho sportovce, který je mimo vesnici. Jejich totožnost pořadatelé neuvedli. Olympijské hry startují za velmi přísných bezpečnostních opatření už v pátek 23. července.
Sportovci jsou v šoku: mají spát na postelích z lepenky

Největší sportovní akce světa ale bude letos naprosto odlišná než předchozí olympijské hry. Největší změnou bude to, že se uskuteční bez přítomnosti diváků. Za vše může koronavirus, se kterým se celý svět potýká od začátku loňského roku. Organizátoři olympiády také už v červnu oznámili, že kvůli zvýšeným hygienickým normám nedostanou sportovci v olympijské vesničce kondomy, jak bylo zvykem v jiných letech.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Obyvatele vesničky také čekalo nemilé překvapení, když na místě zjistili, že postele, na kterých mají spát, jsou vyrobené jen z lepenkových krabic. Někteří to tedy pochopili tak, že na nich nemůže spát více než jedna osoba. Generální ředitel olympijské vesničky Takashi Kitajima je ale okamžitě uklidnil s tím, že každé lůžko unese až 200 kilogramů. Navíc je tento materiál šetrný k životnímu prostředí a každá postel se dá recyklovat.

Intimitě nic nebrání, někteří olympionici už lůžka otestovali

Na netradiční materiál, ze kterého jsou postele vyrobeny, upozornil mezi prvními také americký vytrvalec Paul Chelimo. Stříbrný medailista na 5000 metrů z olympiády v Riu dal na sociální sítě fotografii svého lůžka a napsal k ní: „Postele v olympijské vesničce jsou vyrobené z lepenkových krabic, aby se zabránilo intimnímu kontaktu mezi sportovci. Budou tak schopny odolat hmotnosti jediné osoby. V případě vytrvalostních běžců v tom však nevidím problém, protože postele unesou dokonce i čtyři z nás,“ napsal sportovec, který údajně váží necelých 60 kg.


iZdroj fotografie: Depositphotos

O tom, že jsou postele „papírové“ se přesvědčila také česká tenistka Petra Kvitová, která na svůj twitter umístila několik snímků ze svého pokoje, ve kterém bude během olympijských her bydlet. K ukončení fám o tom, jakou váhu lepenkové postele unesou, nakonec přispěl irský gymnasta Rhys McClenaghan. Své lůžko řádně otestoval a vše nasdílel na sociální sítě: „Ano, jsou vyrobené z lepenky, ale očividně se nerozbijí při žádných náhlých pohybech,“ dodal.

Zdroj: iRozhlas

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 107 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Bydlím zdarma v chytrém domečku o pár metrech čtverečních. Postavila jsem ho svépomocí bez hypotéky a nemůžu být šťastnější
JakZdravě.cz
Tělo vám těmito symptomy předpovídá infarkt. V žádném věku je nepodceňujte, důsledky mohou být fatální
VědaŽivě
Pozor, i v Česku narazíte na smrtelně jedovaté pavouky. Co dělat po styku s nebezpečným osminožcem?
ArmádníZpravodaj
Britské námořnictvo o polovinu zvýší sílu svých torpédoborců. Co je důvodem tak razantního kroku?