Práce jen pro očkované, jinak nebudou dávky | Události247.cz

Rakouská vláda přitvrdila proti lidem, kteří se nechtějí nechat očkovat proti koronaviru. Hrozí jim odebráním podpory

Rakousko také zpřísnilo opatření pro lidi, kteří nejsou proti covidu-19 očkovaní. Obě vakcíny má v zemi, kde žije devět milionů obyvatel, zhruba šedesát procent lidí.

i Zdroj fotografie: Facebook / Martin Kocher
                   

Přitvrdit v boji proti pandemii covidu-19 se rozhodlo Rakousko. Chce donutit k očkování nezaměstnané. Přestože plošná vakcinace není u našeho jižního souseda povinná, stále více zaměstnavatelů požaduje po svých zaměstnancích očkování. Uchazeči o práci, kteří ji odmítnou kvůli požadavku na očkování, se nově musí připravit na to, že přijdou o podporu v nezaměstnanosti, uvedl deník Der Standard.
Budou existovat výjimky

Když se naopak zaměstnavatel rozhodne nepřijmout uchazeče, protože dotyčný není očkován, pozastavení podpory v nezaměstnanosti v takovém případě nehrozí. Ale až šest týdnů nemusí dostat žádnou podporu uchazeč o práci, který odmítne pracovní nabídku, protože podmínkou je být naočkován. Vyhláškou to nařídil podle Der Standardu rakouský spolkový ministr práce Martin Kocher.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zda žadatelé o zaměstnání mají vakcíny proti covidu-19 ale rakouský úřad práce aktivně nezjišťuje. Podpora v nezaměstnanosti se zablokuje poté, co zaměstnavatel oznámí úřadu práce, že uchazeč nabídku odmítl a důvodem byla vakcinace. Existovat ale budou výjimky. Například, když dotyčný člověk nemůže být očkován ze zdravotních důvodů. Bude to ale muset doložit.

Rakousko zpřísňuje opatření

U našeho jižního souseda firmy stále častěji požadují, aby byli jejich zaměstnanci očkování. Zdaleka už nejde pouze o státní správu a zdravotnictví. Povinná plošná vakcinace v zemi ale není zavedena. Například spolková země Dolní Rakousko od 1. září požaduje, aby všichni nově přijatí zaměstnanci ve státní správě byli naočkovaní. Například ve Štýrsku a Vídni plnou vakcinaci musí mít lidé pracující ve zdravotnictví a sociálních službách.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Rakousko od 15. září zpřísnilo opatření pro lidi, kteří nejsou proti covidu-19 očkováni. Například musí ve všech obchodech nosit respirátor FFP2. Ve Vídni, kde jsou přísnější protikoronavirová pravidla než ve zbytku země, musí respirátor nosit i očkovaní.  Celkem se v zemi s devíti miliony obyvatel od začátku pandemie nakazilo přes 718 tisíc lidí, obětí covidu-19 je téměř 11 tisíc. Plné očkování má v Rakousku přes 60 procent obyvatel.

Zdroj: Der Standard

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 193 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím