Princ Harry se opět chystá porušit tradice | Události247.cz

Princ Harry s manželkou se postarali o další skandál. Chystají se porušit dlouholetou tradici

Mladší bratr prince Williama Harry se spolu se svou chotí rozhodli porušit další královskou konvenci. Královna Alžběta II. kvůli tomu možná neuvidí svou vnučku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Z Harryho se poté, co si vzal za manželku bývalou americkou herečku Meghan Markle, stal tak trochu rebel. Nejdříve oznámil odchod z královské rodiny, což všechny velmi zasáhlo. Teď ovšem přišla další rána. Mladí rodiče sdělili, že dceru Lilibet zřejmě nepokřtí ve Velké Británii. Obřad by se měl podle některých zdrojů konat v Kalifornii.
Královská rodina zřejmě na křtiny pozvána nebude

Druhé dítě vévody a vévodkyně ze Sussexu přišlo na svět v Santa Barbaře v Kalifornii letos 4. června. Holčička dostala jméno po Harryho matce princezně Dianě a babičce královně Alžbětě. Celé jméno tak zní Lilibet Diana Mountbatten-Windsor. Teď to však vypadá, že královská rodina nového člena jen tak neuvidí. Křest malé Lilibet by se sice měl podle tradice konat ve Velké Británii, ale rodiče ji zřejmě pokřtí v Episkopální církvi ve Spojených státech.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Navíc to vypadá, že nikdo z královské rodiny na křest pozván nebude a královna Alžběta II. tak zřejmě opět přijde o možnost, že svou pravnučku uvidí konečně i naživo. Tyto neveselé zprávy přišly nedlouho poté, co se ukázalo, že se princ Harry příští týden nevrátí do Británie. Měl se tam zúčastnit večírku na počest jejich zesnulé matky princezny Diany a připojit ke svému bratrovi princi Williamovi.

Meghan a Harry porušují zaběhlé zvyky pravidelně

Ani křest prvního dítěte Megan a Harryho neproběhl úplně v klidu. Rodiče sice malého Archieho nechali podle tradice pokřtít v kapli hradu Windsor, ale bez přítomnosti veřejnosti. Dokonce neprozradili ani to, kdo jde jejich synkovi za kmotra a kmotru. To byla oproti křtinám dětí prince Williama a vévodkyně Kate obrovská změna. Ti totiž při křtinách své potomky před veřejností netajili.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zatím ani není známo, kdy se křtiny uskuteční. Původně plánované letní termíny totiž oddálila pandemie covidu a s ní spjatá bezpečnostní opatření. Podle některých britských médií měli manželé ze Sussexu přijet do Velké Británie už v září. Obřadu se však neměla zúčastnit královna Alžběta II. Nebylo to kvůli nějakým sporům, ale proto, že panovnice má nabitý rozvrh několik let dopředu. Už předloni kvůli tomu přišla o křtiny pravnuka Louise.

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 371 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím