Putin musí do nemocnice, jinak zemře, tvrdí zdroj z jeho okolí

Spekulace o zdravotním stavu ruského prezidenta opět nabírají na obrátkách. Spekuluje se o tom, že mu hrozí smrt.

i Zdroj fotografie: Пресс-служба Президента России / Creative Commons / CC BY
                   

Vladimir Putin je na tom hůř a hůř. Jeho lékaři po víkendovém vyšetření rozhodli, že musí v nemocnici podstoupit další kolo chemoterapií. Údajně totiž trpí rakovinou štítné žlázy, psal o tom web TN. Hospitalizován by měl být už příští týden, jinak hrozí, že by mohl už brzy přijít o život, píše dále web.

Informace není možné ověřit

Putinův zdravotní stav se totiž v posledních týdnech údajně zhoršuje a odráží se to i na schopnostech rozhodovat o válce na Ukrajině. Psal o tom web Mirror. Ten odkazuje na telegramový účet Generál SVR, který má být napojen na vysoce postavené představitele Kremlu. Tyto informace však není možné nezávisle ověřit. „Putinova nedávná léčba nepřinesla očekávané výsledky. Na základě nejnovějšího vyšetření mu lékaři nařídili další léčbu, která začne 5. března,“ píše web Mirror.

iZdroj fotografie: Presidential Executive Office of Russia / Creative Commons / CC BY
Začátkem března bude muset Putin ulehnout na nemocniční lůžko

Podle účtu General SVR to může ovlivnit plány a rozhodnutí prezidenta v nejbližších dnech. Pokud by na léčbu nenastoupil, hrozila by mu prý velmi rychlá smrt. Už na konci roku 2022 musel šéf Kremlu kvůli zdravotním problémům zrušit většinu veřejných vystoupení. O onemocnění ruského prezidenta se spekuluje už dlouhé měsíce, intenzivněji pak po začátku invaze na Ukrajinu, připomíná TN.

Jde o informační válku, říká expert

Na údajnou rakovinu ruského prezidenta poukazuje i zjištění opoziční televize Nastojaščeje Vremja, podle které Putina tajně navštěvuje onkolog. Mluví se i o tom, že trpí Parkinsonovou chorobou. Tomu nahrává častý třas v končetinách prezidenta. Dokazují to například videozáběry pořízené při jednání s Putinovým běloruským protějškem Alexandrem Lukašenkem, psal o tom web TN.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Putin si vyslechl kritiku od čečenského vůdce Kadyrova. Rusko má prý na Ukrajině zasáhnout mnohem silněji

Informace o zdravotním stavu prezidenta Putina musíme pořád brát v kontextu informační války a toho, že je snaha zapůsobit na ruské obyvatelstvo a na protivníka a ukázat, že nejvyšší velení a vedení není už schopno situaci řešit racionálně. A tudíž by se měla změnit. Ale nedělejme si iluze, že Rusko dává podobné informace o stavu politického velení a vojenského vedení Ukrajiny ve stejném duchu,“ řekl Událostem247 expert na vojenskou strategii Zdeněk Petráš.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Zdravá a fit: Ideální cviky pro ženy po čtyřicítce, pro zdravé tělo i zdravého ducha
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou