Putin si za sebe našel náhradu, válku na Ukrajině za něj zřejmě povede vlivný ruský špion Patrušev

Zdravotní stav ruského prezidenta Vladimira Putina se údajně zhoršil. Má se kvůli rakovině podrobit operaci. Podle spekulací ale až po 9. květnu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Podle TN už v Kremlu měli vybrat náhradníka, který bude místo Putina dočasně řídit válku na Ukrajině. Jeho nástupcem má být Nikolaj Patrušev, tedy bývalý ředitel tajné služby FSB se silnými vazbami na ruského prezidenta, který patří k nejmocnějším mužům ruské politiky, píše TN. Patrušev má hodnost armádního generála a je držitelem doktorátu z práv.
Operace je nevyhnutelná

Vladimír Putin údajně trpí rakovinou žaludku a v nejbližších dnech se má podrobit náročné operaci, napsalo TN. Ruský prezident dlouho přemýšlel, koho by pověřil řízením speciální vojenské operace na Ukrajině, informuje dále TN. Podle Blesku měl Putin operaci už jednou odsunout, teď už je prý ale nevyhnutelná.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Vladimir Putin

Informaci přinesl na sociálních sítích Telegram a YouTube kanál zvaný Generál SVR. Konkrétně člověk, který se prezentuje jako „jeden z autorů kanálu Generál SVR, generálplukovník Služby vnější rozvědky, osoba, kterou znáte jako Viktora Michajloviče“. Na videu, které je bez obrazu říká: „Na dobu, kdy bude Putin podstupovat operaci a než bude zase při smyslech, řekněme 2-3 dny, tak skutečně ovládat zemi bude jen Patrušev.“ 

Informace podle analytika nelze ověřit

​Patrušev v roce 1999 vystřídal ve vedení tajné služby FSB právě Vladimira Putina, který se v tom roce stal prezidentem. Patrušev vedl tajnou službu do roku 2008. Potom se stal generálním tajemníkem Bezpečnostní rady Ruské federace, kterým je doteď. Za dobu svého úřadu měl schválit vraždu bývalého důstojníka FSB a KGB Alexandra Litviněnka, který po útěku z Ruska získal politický azyl ve Velké Británii.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Ruská Státní duma

Politolog Michal Lebduška upozorňuje, že se neví, zda jsou tyto zprávy skutečně pravdivé. „Nejde to ověřit. V okamžiku, kdy se něco takového stane, neznamená to automaticky, že by se zhroutil režim, nebo že by došlo k nějakému zásadnímu převratu. Měli bychom počítat s tím, že se na jednání Ruska nic nezmění,“ uvedl pro Události247. Mirror píše, že prezident se operaci zřejmě podrobí až po 9. květnu. Tento den má totiž na Rudém náměstí pronést dlouho očekávaný projev.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Hliníkové střechy a fasády PREFA: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?
JakZdravě.cz
Seznam tipů pro zdravé usínání, díky kterým budete spát celou noc
VědaŽivě.cz
5 záhadnějších míst než samotný bermudský trojúhelník. Pro podivné události dosud neexistuje vysvětlení
ArmádníZpravodaj.cz
Francis Gary Powers: špionážní pilot U-2, který byl sestřelen nad SSSR a způsobil velkou krizi ve vztazích obou mocností