Putinova armáda se pomalu ale jistě rozkládá zevnitř: Rusové si přivodí katastrofu svým vlastním přičiněním

Válka na Ukrajině se nevyvíjí podle představ ruského prezidenta. Rusko je však v případě potřeby připraveno bránit své zájmy všemi dostupnými prostředky.

i Zdroj fotografie: The Unknown author / Creative Commons / CC BY
                   

Putin to prohlásil po jednání ruské rady pro lidská práva a varoval, že narůstá hrozba jaderného konfliktu. Psaly o tom České noviny. Rusko podle Putina nemělo jinou možnost, než se v únoru uchýlit k vojenské intervenci poté, co prozápadní Ukrajinci sami v roce 2014 zahájili „válku“ a začali utlačovat obyvatele Donbasu, dodávají České noviny.

Válka měla skončit za pár týdnů

Konflikt však trvá dlouho a Rusové jsou naštvaní na svou vlastní armádu. Zklamala je prý její neschopnost zabránit údajným ukrajinským úderům na ruské letecké základny, psal o tom web TN. Armáda prý navíc nebere ohled na jejich návrhy na zlepšení. Podle amerického Institutu pro studium války vyvolala hněv její neschopnost zabránit údajným ukrajinským úderům na ruské letecké základny.

iZdroj fotografie: State Emergency Service of Ukraine / Creative Commons / CC BY
Bachmut v Doněcké oblasti se pokouší Rusko dobýt už od půlky června

Rusové vždy trpěli na to, že mají výbornou armádu a velmi se tím honosili,“ uvedl pro Události247 bezpečnostní expert David Božek. „Rusové se cítí být silní a mnoho obyvatel je v armádě zaměstnáno. Stále žijí ještě druhou světovou válkou a tím, že jejich armáda vybojovala vítězství proti Hitlerovi. Teď při tom konfliktu se ruské propagandě nedaří ty výsledky armády uspokojivým způsobem tlumočit. Ruská veřejnost také očekávala, že útok na Ukrajinu bude trvat maximálně několik týdnů a to se nestalo,“ doplnil expert.

Letecké základny bez obrany

Agentura AP připomíná, že ruskými základnami Engels v Saratovské oblasti a Djagilevo v Rjazaňské oblasti v pondělí otřásly výbuchy. Rusko přiznalo smrt tří vojáků a čtyři zraněné. Ukrajina se ale k výbuchům oficiálně nepřihlásila, informuje dále AP. Rusům údajně vadí i to, že ruští vojenští představitelé nedostatečně chránili letecké základny. Někteří si navíc myslí, že armáda základny dost nechránila, i když věděla, že na ně ukrajinské síly zaútočí, doplňuje agentura.

Ruští vojenští blogeři vyzvali ruské vedení, aby zpřísnilo protiteroristická opatření na území Ruska. Nelíbí se jim však, že ruská armáda nebere na jejich připomínky ohled. Psal o tom dále web TN. Kdyby ruští představitelé vzali v úvahu varování blogerů, k úderům na ruské základny by podle nich nedošlo. Blogeři také upozornili na to, že útoky na letecké základny ohrožují legitimitu Ruska jako jaderné velmoci, píše dále web TN. Poškodily totiž letadla, která dokáží unést několik jaderných zbraní, dodává TN.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Selhání ledvin se špatně rozeznává: Nečekané příznaky jako otoky kotníků a svědění kůže
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Létající“ tank T-80 existuje i v pomalejší verzi UD bez plynové turbíny: měl být budoucností SSSR, ale slyšet je o něm stále