Ruská důchodkyně smažila vajíčka na věčném ohni památníku obětí války, trestu neujde

Policisté v Rusku zadrželi starší ženu, která si smažila vajíčka na věčném ohni ve válečném památníku ve městě Puškino u Moskvy.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pětašedesátileté seniorce teď hrozí za hanobení obětí druhé světové války až tříměsíční vězení. Úřady se o věc začaly zajímat až poté, co se na sociálních sítích začalo šířit video, které ženu při této činnosti zachycovalo. Když ji příslušníci policie zatýkali, dozvěděli se od ní, že potřebovala teplé jídlo a že není zvyklá stravovat se v restauracích.
Věčný oheň posloužil i k zapálení cigarety

Úřady ve Volgogradu začaly za obdobný prohřešek trestně stíhat také muže, který si v opilosti zapálil cigaretu od věčného ohně na hrobu, ve kterém jsou pochováni vojáci padlí v bojích proti nacistům v jedné z přelomových bitev druhé světové války. Tehdy se ale Volgograd jmenoval Stalingrad.
Puškino leží 30 kilometrů od Rudého náměstí v centru Moskvy a 17 kilometrů od okružní dálnice, která vymezuje okraje hlavního města. Na podzim 1941 se frontová linie nacházela jen 25 kilometrů od Puškina. Desítky tisíc obyvatel města a jeho okolí tehdy byly odvedeny do Rudé armády. Další se podíleli na výstavbě polních opevnění, která pomohla ubránit Moskvu před německou ofenzívou.

117 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 284 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Finta hotelových uklízeček jak umýt okna za pět minut. Budou dokonale průzračná bez nežádoucích skvrn a šmouh
JakZdravě.cz
Přirozené způsoby jak si vyčistit plíce. Otevřou dýchací cesty, zlepší kapacitu plic a sníží zánět
VědaŽivě
Lávové tunely na Havaji mohou být inspirace pro kolonii na Marsu
ArmádníZpravodaj
Nejlepší strategické bombardéry na světě