Setkal jsem se s Putinovými dvojníky, tvrdí historik. Rusové prezidentovi už nevěří

I když má ruský prezident ochranku, která by odrazila pokus o puč, objevují se první známky toho, že důvěra v Putina u lidí spojených s režimem klesá.

i Zdroj fotografie: S vědomím uživatele Головне управління розвідки МО України / Telegram
                   

Česko-ruský historik Alexej Kelin v rozhovoru pro web TN uvedl, že v Rusku se chystá velká změna politických poměrů. Špioni podle něj Putina opouštějí, protože se chtějí na poslední chvíli nějak očistit. Počítají prý nejspíš s tím, že přijde nějaký soudní proces a ukazují, že se od současného ruského režimu distancují, uvedl pro server TN historik.

Putin se už dlouho bojí o svůj život

Podle historika je teď ruský prezident pod velkým tlakem, a to se projevuje i na jeho zdravotních problémech, dodává TN. Navíc má panickou hrůzu z toho, že se mu něco stane, pokračuje web TN. Proto se spekuluje o tom, že má několik dvojníků. „Já jsem se s ním viděl dvakrát a pokaždé byl úplně jiný, byť tam určitá vizuální podoba byla. Takže té teorii s dvojníky věřím,“ uvedl pro TN Kelin.

iZdroj fotografie: Пресс-служба Президента Российской Федерации / Creative Commons / CC BY
Vladimir Putin si informace o svou soukromém životě velmi střeží

Informace o dvojnících není nová, už na konci 2. světové války se spekulovalo o tom, že se nezabil pravý Hitler,“ uvedl pro Události247 bezpečnostní analytik David Rožek. „Na druhou stranu nikdy nebylo potvrzeno, že by u někoho došlo k cílenému využívání dvojníků z taktického či politického důvodu. V novodobých dějinách už se spekulovalo například o dvojnících Kim Čong-una. Nikdy však nebylo nic prokázáno,“ dodal Rožek Událostem247.

Kdo by mohl po Putinovi převzít moc

Kelin pro TN mluvil také o zvěstech, že se blíží Putinův konec v čele země. „Dobře si uvědomuje, že by se ho mnoho lidí moc rádo zbavilo. A tím myslím i mocenské struktury. Pro ně je však zásadní, aby se ten systém nezměnil a mohly dál parazitovat na přírodním bohatství. Oni však zároveň ale touží po tom, aby pro ně už Západ nebyl nepřítelem. A to se s Putinem u moci změnit nepovede,“ cituje Kelina TN.

iZdroj fotografie: Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
Aby se ruský prezident zachránil, má jmenovat svého nástupce, upozornil jeho bývalý tvůrce projevů Abbas Galljamov. Tak by Putin mohl dokonce v klidu odejít do důchodu, upozornil

O tom, že se pod Putinem kýve židle, se mluví od začátku války. Připomíná to web CNN Prima News. Ruský analytik Abbas Galljamov, který dříve psal pro Putina projevy a byl jeho společníkem, si myslí, že šéf Kremlu brzy přijde o své místo ve vedení země a bude muset předat moc. Už dříve o tom informoval web Daily Mail s odkazem na rozhovor na YouTube. Podle rozhovoru Rusové Putinovi už nedůvěřují, píše dále Daily Mail.

Příštím ruským prezidentem by se tak podle vědce mohl stát starosta Moskvy Sergej Semjonovič Sobjanin, premiér Michail Mišustin nebo někdejší místopředseda ruské vlády Dmitrij Kozak, doplňuje CNN Prima News.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články
Chemikálie jsou zbytečné. Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Turecký ekvivalent amerického raketometu HIMARS: systém KHAN je extrémně multifunkční a silný, chce ho třeba polská armáda