Spekulace o Putinových dvojnících objasněna: Samé lži, tvrdí Kreml

Kreml už má dost nekonečných spekulací o tom, že se Vladimir Putin skrývá v bunkru a místo sebe vysílá dvojníky.

i Zdroj fotografie: IXTV / Creative Commons / CC BY-SA
                   

O zdravotním stavu ruského prezidenta se spekuluje už několik měsíců. Jeho mluvčí Dmitrij Peskov teď proto uvedl, že se Putin pyšní výtečným zdravím, které by mu mnozí měli závidět, píše server TN. Schůzky, na kterých se objevuje, jsou prý jen důkazem jeho nezlomné energie, píše o tom web TN.

Bunkr existuje, dvojník ne

Spekuluje se třeba o tom, že ruský prezident kvůli strachu z atentátu nevychází ze svého bunkru. Na sjednané schůzky prý místo sebe posílá najaté dvojníky, kteří podstoupili několik plastických operací, aby to nikdo nerozeznal, píše dále TN. Na nedávné vzdělávací akci pro ruskou mládež, kterou přenášela ruská státní televize, proto mluvčí Kremlu podobné spekulace důrazně odmítl.

iZdroj fotografie: Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
Aby se ruský prezident zachránil, má jmenovat svého nástupce, upozornil jeho bývalý tvůrce projevů Abbas Galljamov. Tak by Putin mohl dokonce v klidu odejít do důchodu, upozornil

Možná jste slyšeli, že Putin má několik dvojníků, kteří se ukazují místo něj, zatímco on se schovává v bunkru. To jsou jen další lži. Když se podíváte na našeho prezidenta zjistíte, že je takový, jaký vždy býval, a to velmi aktivní. Lidé, kteří vedle něj pracují, se s ním jen pokouší udržet krok. Mnozí by mu mohli jeho množství energie závidět,“ řekl mluvčí Kremlu. ,,Lidé si pouze mohou přát, aby měli stejně tak pevné zdraví, jako má on,“ cituje Peskova britský web Daily Mail.

Jsou to jen dezinformace, říká expert

O tom, že na veřejnosti vystupuje opravdu Vladimir Putin, však stále mnozí pochybují. Na verzi, že prezident využívá najaté herce, trvají, píše Daily Mail. Nepřesvědčily je ani záběry, které zveřejnila ruská armádní televize Zvezda. Existenci bunkru však Peskov přiznal. „Máme takový bunkr, ale vůbec to není ten, o kterém na kolektivním Západě mluví lži,“ cituje ho web Forum24. Je to však prý jen přezdívka, kterou „obyčejní lidé“ dali koordinačnímu a analytickému centru vlády, tzv. Bílému domu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Atomový úkryt v Rusku

Opět je to klasická záležitost informační války, kdy se snaží klamáním a dezinformacemi uvést druhou stranu v omyl a získat tím nějaké možnosti dalšího postupu. Ale nic jiného, než forma informační války toto prohlášení Dmitrije Peskova není,“ uvedl pro Události247 odborník na vojenskou strategii Zdeněk Petráš.

Je to pořád Putin?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články