Putin na lécích a steroidech: Špion přichází s tvrzením, že šéf Kremlu započal válku kvůli medikaci

O zdraví ruského prezidenta se spekuluje dlouhodobě. Teď se objevily další informace o tom, že trpí duševní poruchou.

i Zdroj fotografie: Presidential Executive Office of Russia / Creative Commons / CC BY
                   

Špionážní dokumenty z Kremlu už dříve uvedly, že lékaři Putinovi diagnostikovali například Parkinsonovu chorobu či rakovinu slinivky. Šéf Kremlu má být téměř nepřetržitě nadopovaný léky a steroidy. Psal o tom web Daily Mail. Spekulace o Putinově zdraví se po světě šíří několik měsíců. Jak napsal web TN, veřejnost si všimla jeho zvláštního chování i pohybů, což vyvolalo pro Ukrajinu naději, že by se mohl brzy vzdát moci.

Vedlejší účinky hormonální léčby

S novými informacemi přišel dánský deník Berlingske, který tvrdí, že získal exkluzivní výpověď o zdravotním stavu prezidenta Vladimira Putina. Poskytnout je měl vysoce postavený zpravodajský důstojník a špion, který řídí oddělení dánské rozvědky zabývající se Ruskem. Putina podle něj k invazi na Ukrajinu povzbudila megalomanie. Tu měla způsobit hromada léků, které musí užívat, píše dále deník Berlingske.

iZdroj fotografie: The Presidential Press and Information Office, U.S. Army Chemical Materials Agency / Creative Commons / CC BY
Kreml nedávno prohlásil, že obavy o prezidentovo zdraví jsou nyní předmětem státní bezpečnosti. Přesto prezident stále vyhrožuje jadernými zbraněmi

Berlingske svůj zdroj informací podle Berlingske identifikuje pod křestním jménem Joakim, protože špion z bezpečnostních důvodů nemohl odhalit svou pravou totožnost. Joakim pro server uvedl, že kvůli medikamentům se Putin možná rozhodl zahájit speciální vojenskou operaci, jak sám šéf Kremlu válku nazývá. „Přeludy vlastní velikosti jsou jedním ze známých vedlejších účinků hormonální léčby, na které byl. Nemohu to říct s jistotou, ale myslím, že to ovlivnilo jeho rozhodnutí zahájit válku na Ukrajině,“ cituje Joakima dánský deník.

Podle experta je to nesmysl

To, co se aktuálně děje, má samozřejmě nějaký dopad na psychiku,“ uvedl pro Události247 expert na vojenskou bezpečnost Zdeněk Petráš. „Že by to však bylo způsobeno léky, a že by to Putina dovedlo až k tomu, že by trpěl megalomanií a nějakou psychickou poruchou, to bych opravdu považoval za trochu přehnané, a spíše za hledání nějakých senzací. Ovšem to, že se vede válka, to na člověka působí a jeho psychiku to může změnit,“ dodal expert pro Události247.

iZdroj fotografie: Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
Vladimir Putin žije v osamění a bojí se o svůj život

Putina mají podle špiona Joakima trápit také chronické bolesti způsobené předchozími zraněními. Například pádem z koně před 20 lety, zranění z hokeje a juda, píše web Berlingske. Změny v Putinově obličeji na začátku roku 2022 měly svědčit i o tom, že podstoupil hormonální léčbu, a to právě takovou, která zatemňuje úsudek, píše TN. Spekulovalo se také o tom, že má rakovinu štítné žlázy. „Na to bych si klidně vsadil,“ uvedl Joakim pro deník Berlingske.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
S ucpanými tepnami zatočí obyčejný citron: Snižuje záněty, funguje i cholesterol
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety