Ukrajinci vyzráli nad okupanty. Videozáznam zachycuje ruské tanky, které vjely do minového pole

Ruskou ofenzivu na Donbasu výrazně zpomalují také protitankové miny, které tam rozmístili Ukrajinci. Dokazuje to další video.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Z leteckých záběrů je podle CNN Prima NEWS vidět ruský tank, který vjel do minového pole a nedlouho poté následoval výbuch. Ukrajinské zdroje uvádějí, že dané minové pole už pohřbilo velké množství ruské těžké techniky, informuje dále CNN Prima NEWS

Desítky zničených kusů vojenské techniky

Naši ženisti pracují. Připraveno ručně, s láskou a něhou. Udržujeme systém a ničíme rasistické okupanty,“ stojí podle CNN Prima NEWS v prohlášení východního operačního velitelství ukrajinské armády, které video zveřejnilo. Je na něm vidět posádka ruského tanku, která projíždí neobydlenou oblastí na východě Ukrajiny. Pravost záznamu ale není možné nezávisle ověřit, dodává CNN Prima NEWS.

Záběry zachycují okupanty, kteří se dostali do pasti, protože vjeli přímo do minového pole. Pro ruskou armádu ho na Donbasu připravili ukrajinští ženisti, aby zpomalili její postup, píše CNN Prima NEWS. Po výbuchu jedné z min byl nenávratně poškozen tank. Ani početné ztráty však podle CNN Prima NEWS Rusům nebrání v tom, aby od dubnového vyhlášení masivní ofenzivy na Donbasu dosahovali dílčích úspěchů. Aktuálně už ovládají většinu území Luhanské i Doněcké oblasti.

Konflikt je ve fázi opotřebovávací války

Nejtvrdší boje stále probíhají v luhanském Severodoněcku. Jak informoval iDNES, Ukrajinští obránci v Severodoněcku vlákali ruské jednotky do pasti a podnikají protiútoky. Na začátku června to na svém profilu na sociální síti zveřejnil poradce šéfa ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč, píše iDNES. Také přilehlý Lysyčansk podle tamního gubernátora čelí masivnímu ostřelování. Ukrajinci podle generálního štábu úspěšně čelí útokům v okolí vesnic Syrotyne a Bila Hora, která leží na jižním břehu řeky a přiléhá k Lysyčansku, píše CNN Prima NEWS.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Válka na Ukrajině

V současné době se ten konflikt dostává do fáze takové opotřebovávací války,“ řekl Událostem247 odborník na Rusko Zdeněk Petráš. „Jedna strana bojuje s druhou, ale nedochází k nějakým výrazným územním ziskům. To s sebou nese i to, že jedna i druhá strana vytváří určité překážky k proniknutí na území protivníka,“ dodal Petráš pro Události247.

Podle odborníka se tyto pasti daly očekávat, a to mnohem dříve. ,,Vytváří se proto i minová pole a zátarasy, které jsou určeny především pro těžkou techniku, i z toho titulu, že protipěchotní miny jsou mezinárodními úmluvami zakázány. Není zatím nějak zjištěno, že by jedna či druhá strana tyto miny používala, ale používají se ty, které jsou určeny na mučení těžké techniky,“ dodal expert pro Události247.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
99 % lidí neví, k čemu slouží spousta malých „knoflíků“ na riflích. Stejně jako mini kapsičky mají svůj význam
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Pokud se snažíte vyléčit ekzém, obloukem se vyhněte těmto 11 potravinám, které ho zhoršují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Polské archeologické misi se podařil další objev. Tentokrát jde o vchod do hrobky „přísně tajného“ muže
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Panzer II byl tahounem Hitlerova Blitzkriegu a německého triumfu ve Francii. Zůstal ve stínu známějších strojů