Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř prožívá ve vězení peklo. Jeho právnička prozradila, jak na tom v současnosti je

Kontroverzní podnikatel Radovan Krejčíř, který na počátku 90. let skoupil kupónové knížky a dlouhou dobu se ukrýval v zahraničí, se ve vězení bojí o svůj život.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bývalý miliardář je na tom fyzicky i psychicky špatně a jeho zdravotní stav se v „lochu“ čím dál více zhoršuje. S informací přišla jeho právnička Nastasja Otrebski poté, co svého klienta navštívila ve věznici s maximální ostrahou v Johannesburgu. Podle ní nedostává kvalitní lékařskou péči, kterou nutně potřebuje, což se na jeho zdraví viditelně projevuje.
Krejčíře ve vězení sledují 24/7, do cely mu jde kouř

Krejčíř se dostal do nemocnice teprve nedávno, a to až několik měsíců poté, co si podal žádost. Jenže výsledky vyšetření nedostal dodnes. Podnikatel si navíc stěžuje, jak s ním ve vězení nakládají. Jeho cela je prý schválně nedaleko kotle, z něhož se mu dovnitř dostává spousta černého kouře, což má za následek časté dýchací potíže.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Ilustrativní fotografie.

Radovanu Krejčířovi je letos 52 let a v roce 2015 dostal za pokus o vraždu, únos a obchod s drogami, 35 let vězení, z nichž tráví poslední roky ve věznici Leeuwkop. Podle své advokátky je neustále izolován od ostatních a nemá v cele ani dostatek předepsaného prostoru, tedy 5,5 metrů čtverečních.

Dále mu chybí přístup k umyvadlu a pitné vodě, a v cele mu v noci nezhasínají. Že je český podnikatel opravdu důkladně monitorován dokazuje i obrovské zrcadlo stropě zrcadlo, jímž bachaři sledují každý jeho pohyb.

Věznice se od takového nařčení distancuje

Vedení věznice v prohlášení uvedlo, že všechna tvrzení odmítá, a to včetně umisťování Radovana Krejčíře na samotku. V Jihoafrické republice prý ani takové cely nejsou; Krejčíře však musí sledovat pro jeho bezpečnost, neboť je prý veden jako vysoce rizikový vězeň. Jinak je s ním zacházeno jako s každým jiným. Na neustálé stížnosti prominentního klienta jsou prý už za ty roky zvyklí, protože se opakují.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Ilustrativní fotografie.

Podnikateli se v červnu 2005 podařil legendární útěk z jeho vily v pražských Černošcích, kde prchal během policejní domovní prohlídky, a od té doby se skrýval. Na začátku září 2005 ho vypátral Interpol na vzdálených Seychelách, a od roku 2007 žil v Jihoafrické republice. Současná hodnota Krejčířova majetku se tam odhaduje na 13 milionů randů, tedy 25,5 milionů korun.

Zdroj: iol.co.za – Nastasja Otrebski

148 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1450 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Tajemství instalatérů, která prodlouží životnost pračky nejméně o pět let a zabezpečí spolehlivou funkčnost
JakZdravě.cz
Česnek konzumovaný nalačno působí jako přírodní antibiotikum a chrání před infarktem aneb skryté prokázané benefity
VědaŽivě
Transformace buněk může být lékem na závažnou civilizační chorobu
ArmádníZpravodaj
Ikonický Colt 1911 slouží americkým vojákům již 110 let. Jedná se o bezkonkurenční zbraň