V Británii nebudou očkovat mladé, jsou odolní | Události247.cz

V Británii nebudou prozatím očkovat mladé. Důvod je poměrně jasný

V Británii se rozhodli prozatím upustit od očkování mladých lidí proti nemoci covid-19, počkají na více informací o vakcínách.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Británie se rozhodla neotevřít očkování pro lidi mladší 18 let, protože mají přirozenou imunitu a onemocnění covid-19 v naprosté většině případů zvládají s lehkými příznaky. Výjimku dostanou pouze nemocné děti, děti s Downovým syndromem nebo oslabenou imunitou. Podle britských odborníků má totiž většina dětí jen lehký průběh a tamní vláda tak chce počkat, až bude o vakcínách více informací a budou přesně popsány rizika a komplikace spojené s očkováním.
Otevírají se noční kluby pro očkované

V Anglii také jako první přistoupili k tomu, že očkovaní budou mít jisté výhody. Tou první je možnost návštěvy nočních klubů, kde se setkávají převážně mladí lidé, pouze s kompletním očkování. Kluby se otevřely po 16 měsících a lidé před nimi stály dlouhé fronty. Vláda se kvůli tomu rozhodla, že od začátku září je budou moci navštěvovat jen plně očkovaní, protože do té doby bude mít každý možnost očkování podstoupit. Do září bude stačit pouze negativní antigenní test.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle premiéra Borise Johnsona tak chtějí předejít opětovnému rozšíření nákazy a zavírání podniků, jako se to stalo jinde. Podle Johsona už předem tamní vláda avizovala, že si vyhrazuje právo nařídit povinné dokládání certifikátů o očkování kdykoliv a kdekoliv tak, aby bylo možné zabránit dalšímu šíření nákazy. Všechny tyto informace podal Boris Johnson na své poslední tiskové konferenci a reagoval tak na velký nárůst nakažených.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Na začátku týdne Británie oznámila téměř 40 tisíc nových případů nákazy koronavirem a 19 úmrtí lidí nakažených nemocí covid-19. Na konci víkendu to bylo dokonce 50 tisíc nových případů a 25 mrtvých. V Británii je naočkováno alespoň jednou dávkou už 47 milionů lidí z 67 milionů obyvatel. Šedesát procent lidí, kteří jsou hospitalizovaní s koronavirem, ještě nejsou očkovaní.

Zdroj: Blesk, iRozhlas

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1514 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Celý život děláte stejnou chybu. Nesprávným používáním čistících prostředků ztrácíte čas i energii
JakZdravě.cz
Už jste o ní slyšeli? Výhody ajurvédské triphaly jsou nepopiratelné. Zde jsou hlavní důvody, proč byste ji měli denně konzumovat
VědaŽivě
Chcete v životě více vášně a sexuálního napětí? Stačí si dopřát 15 minut slunečního světla denně, tvrdí nová studie
ArmádníZpravodaj
F-15EX Eagle II je prošpikován nejnovější technologií. Z 50 let starého stroje je znovu obávaný válečník