Putin na holičkách: Jeho hlavní dvojník je ze hry ven

Spekulace o zdraví ruského prezidenta nabírají na síle. Už delší dobu se mluví o tom, že trpí nevyléčitelnou chorobou.

i Zdroj fotografie: Getty Images
                   

V médiích se už několikrát objevily spekulace, že ruský prezident má dvojníky. Informaci ale ještě nikdo oficiálně nepotvrdil, psal o tom web iDnes. O tom, že Putin využívá služeb dvojníků, je podle webu přesvědčen například také ruský advokát Mark Fejgin, který obhajoval mnoho opozičních osobností.

Hlavní dvojník Putina zastupuje v polovině případů

Média už dříve také psala, že podle zdrojů britské tajné služby MI6 je Putin možná už mrtvý a nahrazuje ho právě dvojník. Psal o tom web TN. Prezident má údajně jednoho hlavního, který má být podle nejnovějších informací těžce nemocen, dodává TN. Tento muž Putina podle dlouhodobých spekulací zastupuje na vybraných veřejných vystoupeních. Kreml tak podle webu přichází o možnost tajit, že prezident není v pořádku. Hlavní dvojník šéfa Kremlu je tak zřejmě na dlouhou dobu ze hry ven.

iZdroj fotografie: Presidential Executive Office of Russia / Creative Commons / CC BY
Ruský prezident Vladimir Putin má nejméně tři dvojníky. Prohlásil to šéf ukrajinské vojenské zpravodajské služby Kyrylo Budanov

Na letošní oslavě pravoslavného Zjevení Páně v Rusku Putin absolvoval tradiční skok do ledové vody. Jeho hlavní dvojník, který měl podstoupit plastiku obličeje, aby byl k nerozeznání, měl totiž mít těžké onemocnění ledvin. Jak napsal web Mirror, skutečný Putin se však potápět nemohl, protože údajně trpí rakovinou. Hlavní dvojník se přitom podle webu vzhledem k chatrnému zdraví Putina účastní více než poloviny jeho osobních setkání a veřejných událostí, píše Mirror.

Vše jsou pouze spekulace

Podle telegramového účtu Generál SVR, který má být napojen na kremelské struktury, je dvojníkova nemoc pro Moskvu a Putina samotného velkým problémem. „V minulých letech při omývání v ledové vodě prezidenta zastupoval náhradník. Lékaři mu však kvůli nemocným ledvinám zakázali vystavovat se extrémní zátěži,“ píše se na Telegramu. Putinův mluvčí tak pouze vzkázal, že prezident tradici dodržel. Nikdo však neviděl jedinou fotografii nebo video, píše TN.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Kyrylo Budanov uvedl, že v rozvědce jsou lidé, kteří se přímo na Putinovy dvojníky specializují

Informace o dvojnících ruského prezidenta zůstávají spekulacemi a nelze je ověřit,“ uvedl pro Události247 bezpečnostní analytik David Rožek. „Použití dvojníků má své logické opodstatnění například v ohledech bezpečnostních. Nikdy však nikde nebyl dvojník prokázán. Z dvojníků byli i dříve podezřívání téměř všichni diktátoři. Je to informace, která se objevuje u téměř všech totalitních diktátorů,“ dodal Rožek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Ondřej Trčálek
Autor článku

Ondřej Trčálek

Baví mě čtenářům poskytovat fakta a dávat je do souvislostí. Působil jsem v rádiích Orion a Kiss Morava. Od roku 2005 jsem vyráběl reportáže pro několik televizí. Inspiraci hledám především v hudbě.

Zobrazit další články