Vše se může bleskově otočit: Putinovy šance zvítězit nad Ukrajinci jsou stále vysoké

Ruský prezident by se už brzy mohl pokusit přinutit Ukrajinu, aby požádala o příměří. Myslí si to americký generál Wesley Clark.

i Zdroj fotografie: Presidential Executive Office of Russia / Creative Commons / CC BY
                   

Clark je bývalým velitelem jednotek Severoatlantické aliance v Evropě. Uvedl, že pokud se ruské armádě povede jeden manévr, má Vladimir Putin vítězství prakticky jisté. Psal o tom web TN. Americký ministr zahraničí Antony Blinken po jednání se svými kolegy z dalších členských zemí NATO uvedl, že ruský prezident v tuto chvíli nemá zájem o diplomacii, informoval o tom web České noviny.

Raketové útoky budou pokračovat

Pokud by Ukrajina požádala Moskvu o příměří, pro Vladimira Putina by to znamenalo předběžné vítězství, uvedl americký generál Wesley Clark pro CNN. Upozornil také, že k tomu může dojít každým dnem. „Pokud ruská armáda dokáže vytvořit nesnesitelný tlak na ukrajinské ozbrojené síly, než dorazí posily k Chersonu, a přinutí tak Ukrajince požádat o příměří, Putin vyhraje,“ cituje generála CNN.

iZdroj fotografie: Zrdroj fotografie: Міністерство внутрішніх справ України / Creative Commons / CC BY
Rusko k 3.12. ztratilo přes devadesát tisíc vojáků

Dodal, že Rusové dokážou ukrajinským vojskům způsobit velké škody. „Víme, že mají stále velkou kapacitu na výrobu raket. Mohou tak udržet rychlé tempo bombardování po dobu ještě několika týdnů,“ uvedl pro CNN. Jak informovala agentura RIA Novosti, Moskva skutečně nemá v plánu raketové útoky zastavit. I když mají být cílem bombardování podle Kremlu energetická infrastruktura, obranný průmysl a vojenská velitelská a komunikační zařízení, dopadají ruské rakety i na civilní cíle.

Putina bychom neměli podceňovat

Clark se ve svých tvrzeních odráží o veliký aparát lidí, kteří mu dávají přesné poznatky,“ uvedl pro Události247 bezpečnostní expert Andor Šándor. „Tady je to všechno přání otcem myšlenky. Musíme si uvědomit, že realita je trochu jiná. To, co teď říká Wesley Clark je konečně realistický pohled. To není adorace Rusů. Musíme si konečně říct, jestli budeme věřit nesmyslům a na jejich základě pak věřit opatřením, která nám válku vyhrají,“ řekl Šándor.

Nikdo za druhé světové války nepodceňoval Hitlera, a nakonec se nám ho podařilo porazit. Rusko je obrovská země a představa, že Ukrajina sama porazí jadernou velmoc, je prostě mylná,“ dokončil Šándor pro Události247.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články
Toto jsou nejčastější chyby při čištění podlah: děláte je také?
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
První pomoc od bolesti nabídne tenisový a lakrosový míček: Masáž s nimi pomůže od bolesti kloubů a zad
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Ženy to při autonehodě odnesou více než muži, zjistili vědci. Může za to konstrukce těla
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko se vrací ke konceptu mnohatisícové tankové flotily po vzoru SSSR: rozjede to ve velkém, válku na Ukrajině to ale neovlivní; snad