Za porušení zákazu vycházení musel mladík udělat 300 dřepů, poté zkolaboval a zemřel

Úřady na Filipínách vyšetřují smrt 28letého muže, který údajně zemřel na následky fyzického trestu od policie za to, že porušil noční zákaz vycházení ve městě Trias.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Strážci zákona Darrena Manaoga Penaredondoa zastavili poté, co se v provincii Cavite po 18. hodině vydal do obchodu pro vodu, právě od této doby ale platí zákaz vycházení. Provincie na ostrově Luzon je aktuálně kvůli nárůstu případů covidu-19 v přísném lockdownu.
Mladík zemřel na mrtvici z vyčerpání

Policie údajně Penaredondovi společně s dalšími lidmi, kteří porušili zákaz vycházení, přikázala udělat přímo na ulici sto dřepů. Pokud prý ale neprovedou cvičení synchronizovaně, budou ho muset opakovat. Skupina provinilců nakonec musela udělat tři sta dřepů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Darren podle svého bratra dokázal dojít domů až druhý den ráno, stěžoval si na bolesti a měl potíže s pohybem. Nebyl ani schopen se postavit. Bratr to ale nebral vážně. Následující den se ale mladík doma náhle zhroutil na podlahu a přestal dýchat. Jeho partnerka běžela pro sousedy, aby jí ho pomohli probrat, ale muž bohužel nakonec zemřel. Lékaři jako možnou příčinu úmrtí určili mrtvici, ta ovšem mohla být vyvolána extrémním fyzickým vypětím.
Prezident: Policie může provinilce i zastřelit

Místní policejní šéf Marlo Solero se dušoval, že jeho lidé fyzické tresty za porušení karantény hříšníkům neukládají. Udílejí jím prý pouze „lekce“. Neupřesnil ale, co přesně to znamená. „Pokud by se prokázalo nucení k tělesným trestům, nebylo by něco takového tolerováno,“ uvedl Solero. Starosta Triasu nařídil vyšetření incidentu a trest označil za mučení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Lidskoprávní organizace Human Rights Watch už začátkem dubna varovala, že filipínská policie lidi za porušení karanténních opatření neadekvátně trestá. Informovala i o případech, kdy strážnici lidi uvěznili v psích klecích nebo je nutili sedět na poledním slunci. Prezident Rodrigo Duterte obyvatele varoval, aby pravidla raději dodržovali. Policii, armádě a úředníkům prý dal rozkaz, že pokud nastanou potíže, nebo se při střetu ocitnou v ohrožení života, mohou útočníka zastřelit.

67 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 248 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Finta hotelových uklízeček jak umýt okna za pět minut. Budou dokonale průzračná bez nežádoucích skvrn a šmouh
JakZdravě.cz
Přirozené způsoby jak si vyčistit plíce. Otevřou dýchací cesty, zlepší kapacitu plic a sníží zánět
VědaŽivě
Lávové tunely na Havaji mohou být inspirace pro kolonii na Marsu
ArmádníZpravodaj
Nejlepší strategické bombardéry na světě