Zalehnutí v uších vedlo k smrti, Slovák žaluje lékaře | Události247.cz

Zalehlo jí v uších, ale lékaři to odmítali řešit. Ženě nakonec odebrali polovinu lebky a zemřela bolestivou smrtí

Lékařská péče je pro občany země tím nejdůležitějším subjektem. Nešťastná událost se však stala na Slovensku, kdy zalehnutí uší vedlo k smrti ženy.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Není třeba vysvětlovat, jak moc důležitý je zdravotní stav. Smutným příběhem si však musel projít nyní již ovdovělý manžel Vladislav, jehož 42letá žena z obce Čičmany na Slovensku zemřela bolestivou smrtí. Muž z toho viní personál ružomberocké a martinské nemocnice. Prý to začalo pouhým zalehnutím ucha a doktoři proto odmítali případě pořádně prověřit. Jeho choť musela poté trpět při několika zákrocích a následně zemřela.    
Zalehnutí v uchu se proměnilo v bolestivou smrt

Nešťastná událost začala tím, že si žena začala stěžovat na zalehlé uši. Šla proto k lékařům, kteří však nic nestandardního nenašli. Mysleli si totiž, že problém přejde – jenže opak byl pravdou – namísto toho jí zalehlo i v druhém uchu. Zhoršení brali lékaři jako problém, a tak jí nasadili prášky, jimiž se měla situace vyřešit. Žena však začala trpět i silnými bolestmi a zalehnutí neustupovalo. Dle slov ovdovělého manžela proto požádala lékařku o výtěr, ale ta jej prý odmítla. Vysloveně totiž řekla, že by to bylo zbytečné. 


i

Jenže po dvou měsících žena přestala kompletně slyšet. Lékaři jí tehdy vzali krev a výsledky byly šokující. V těle jí totiž našli nebezpečnou bakterii Pseudomonas, kvůli níž žena později už jenom trpěla. V průběhu pěti měsíců byla pětadvacetkrát ambulantně léčena na zánět uší, a mimo to jí také doktoři museli během té doby desetkrát uši propichovat. Ovdovělý manžel Vladislav tak po jejím úmrtí podal žalobu na úřad pro dohled nad zdravotní péčí a obrací se nyní na policii. 

Podle ovdovělého manžela za to můžou lékaři

Dle nemocnice se při posledním vyšetření ukázalo, že bakteriální zánět napadl její mozek. Operovali ji především v ružomberské nemocnici, kam ji poslali z martinské nemocnice. Podrobila se podle zprávy dokonce třem reoperacím, ale ani to prý nepomohlo zamezit nakažení bakterií Pseudomonas. Trápila se především rozsáhlým zápalem plic, čtyřikrát po sobě krvácela do mozku, a nakonec skončila bez poloviny lebky. „Zemřela bolestivou smrtí a zanechala po sobě osmiletého syna.“ Dodává Vladislav. 


i

Jako příčina smrti byla v tomto případě uvedena právě bakterie Pseudomonas, ale s tím podle všeho ovdovělý manžel nesouhlasí. Chce vědět, kdo selhal, a má tak smrt jeho manželky na krku. Věc se ale podle něj přes trestní oznámení stále neposunula. Mají se prý dělat znalecké posudky, ale zdravotní dokumentace je stále v rukou jejího lékaře. „V průběhu vyšetřování případu nebyla dodržena lhůta 15 měsíců pro vypracování znaleckého posudku a nemám žádné výsledky ani z úřadu pro dohled nad zdravotní péčí,“ dodal smutně.

Zdroj: Nový Čas

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 399 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Celý život děláte stejnou chybu. Nesprávným používáním čistících prostředků ztrácíte čas i energii
JakZdravě.cz
Už jste o ní slyšeli? Výhody ajurvédské triphaly jsou nepopiratelné. Zde jsou hlavní důvody, proč byste ji měli denně konzumovat
VědaŽivě
Chcete v životě více vášně a sexuálního napětí? Stačí si dopřát 15 minut slunečního světla denně, tvrdí nová studie
ArmádníZpravodaj
F-15EX Eagle II je prošpikován nejnovější technologií. Z 50 let starého stroje je znovu obávaný válečník