Podle maďarského předsedy parlamentu má zřejmě Zelenskyj psychické problémy. Dle analytika Lebdušky je to nesmyslné tvrzení

Předseda maďarského parlamentu László Kövér se v rozhovoru pro maďarskou televizi Hír TV pustil do ukrajinského prezidenta Zelenského.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Podle Kövéra vystupování Zelenského během války na Ukrajině a jeho naléhavé vzkazy směrem k západním představitelům svědčí o tom, že se potýká s psychickými problémy. Informují o tom Novinky. Kövér podle Novinek uvedl, že když někdo potřebuje pomoc, měl by se chovat slušně. To se ale o chování ukrajinské hlavy státu říci podle něj nedá, píší Novinky.

Zelenskyj by měl být pokornější

Když někdo potřebuje pomoc, tak o ni většinou prosí slušně. Sice je vytrvalý, ale vždy žádá. Nikdy nepožaduje, a už vůbec nevyhrožuje. Člověk většinou vyhrožuje nepřátelům, ne těm, které chce mít za přátele. Zelenskyj musí trpět nějakou mentální poruchou,“ citují Novinky předsedu maďarského parlamentu Kövéra. Podle serveru Novinky tím měl na mysli videovzkazy a poselství, které ukrajinský prezident přes internet pravidelně vysílá do světa.

iZdroj fotografie: Creative Commons / Isac Nóbrega / CC-BY
László Köver

Západní představitele podle Novinek na nahrávkách neustále a dost důrazně žádá o další zbraně, přičemž se stupňují požadavky na kalibr, tím pádem také na cenu. „Je tu osobní psychický problém,“ dodal podle Seznam Zprávy Kövér k chování Zelenského, které prý svět sleduje s „úžasem a nepochopením“. Situaci v zemi přitom ukrajinský prezident vykresluje tak, že Ukrajina bojuje i za Západ ve jménu svobody a demokracie proti ruské hrozbě, a Západ tak má morální povinnost ji pro takový boj vyzbrojit, píší Seznam Zprávy.

Podle experta nemají výroky Kövéra žádnou váhu

Kövér je členem vládní strany Fidesz premiéra Viktora Orbána. V čele parlamentu stojí už 12 let. Nepamatuje si prý, že by se někdo podobně jako Zelenskyj vyjádřil na adresu Maďarska nebo bývalé německé kancléřky Angely Merkelové, píší Seznam Zprávy. Na Kövérův výrok o Zelenském zareagovalo ukrajinské ministerstvo zahraničních věcí. „Čekáme na potvrzení o duševním zdraví předsedy maďarského parlamentu Lászlóa Kövéra,“ citují Seznam Zprávy mluvčího Olega Nikolenka.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Volodymyr Zelenskyj

„Zrovna maďarským představitelům by speciálně v těchto otázkách neměla být věnována jakákoliv pozornost,“ řekl Událostem247 analytik Michal Lebduška. „Je to naprosto nesmyslné tvrzení, které je pravděpodobně nějakým způsobem mířené na maďarské publikum dovnitř Maďarska, a ne ven. Zapadá to do dlouhodobé maďarské rétoriky vůči Ukrajině. Naopak Maďarsko úzce v mnoha věcech spolupracuje s Ruskem. To jsou poměrně dlouhodobé trendy,“ dodal analytik pro Události247.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články