Zemřela mladá dívka s tělem staré ženy | Události247.cz

Zemřela dívka, jejíž tělo stárlo osmkrát rychleji. V květnu oslavila osmnácté narozeniny

Dívka, která stárla osmkrát rychleji, v osmnácti letech zemřela. Podle maminky si život velmi užila.
i Zdroj fotografie: Facebook / Phoebe Louise Smith
                   

V sobotu 17. července nečekaně zemřela Ashanti Smitková z anglického nemetropolitního hrabství Západní Sussex. V květnu oslavila své osmnáctiny. Dívka trpěla vzácným Hutchinson-Gilfordovým progerickým syndromem, kvůli kterému stárla osmkrát rychleji než běžní lidé. Poslední chvíle strávila po boku svých rodičů a kamarádky.
Život si užívala, řekla její máma

Podle její maminky byla Ashanti běžná nezkrotná osmnáctiletá dívka a vše na ní milovala. Byla skvělá a hodně mluvila. Vyjadřovala své názory, city a cítila se každý den skvěle. Nemoc ovlivňovala Ashanti mobilitu, měla artritidu a srdeční chorobu. Psychicky prý však byla úplně v pořádku. Hrdě se hlásila k lesbické orientaci.


iZdroj fotografie: Pixabay
Západní Sussex

Letos v květnu oslavila svoji plnoletost a pochutnala si na alkoholickém nápoji Sex on the beach. Život si užívala a při příležitosti získání průkazu totožnosti se i přiopila. Nic nenaznačovalo, že by její život tak rychle vyhasl. V sobotu se ji však při procházce v parku přitížilo. Otec ji odnesl domů, protože chtěla vidět svoji mámu. Zemřela na srdeční selhání. „Mám tě ráda, mami. Musíš mě nechat jít,“ zněla její poslední slova.

Vzácné onemocnění označované jako progerie

Nemoc progerie se projevuje předčasným a urychleným rozvojem stařeckého vzhledu i nemocí. I přes významný vědecký pokrok pacient umírá v mladém věku. V průměru se dožívá 12 let, maximum je lehce přes 20. Nemoc zatím zůstává neléčitelná. Nejznámějšími druhy jsou Hutchinsonův-Gilfordův a Wernerům syndrom.

Pohřeb bude podle její mámy majestátní se čtyřmi bílými koňmi, peřím, duhovými vlajkami a suvenýry hudební skupiny BTS, kterou milovala. Na rakvi bude všude nápis BTS a její čtyři sourozenci obléknou duhová trička. Obřad bude v homosexuální tematice. „Bude to párty,“ uvedla její maminka.

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 254 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Celý život děláte stejnou chybu. Nesprávným používáním čistících prostředků ztrácíte čas i energii
JakZdravě.cz
Už jste o ní slyšeli? Výhody ajurvédské triphaly jsou nepopiratelné. Zde jsou hlavní důvody, proč byste ji měli denně konzumovat
VědaŽivě
Chcete v životě více vášně a sexuálního napětí? Stačí si dopřát 15 minut slunečního světla denně, tvrdí nová studie
ArmádníZpravodaj
F-15EX Eagle II je prošpikován nejnovější technologií. Z 50 let starého stroje je znovu obávaný válečník