Falešný sňatek nebo náklaďákem přes hranice. Ruští vojáci vymýšlejí způsoby, jak utéci z fronty

Ukrajinská rozvědka SBU zveřejnila nahrávky ruských vojáků a jejich známých, jak se snaží najít cestu z Ukrajiny domů.

i Zdroj fotografie: S vědomím Kamila Galeeva / Twitter
                   

Životní podmínky okupantů v první linii na Ukrajině jsou zoufalé, píše deník Blesk. Ocitli se bez dodávek vody. Z odposlechnutého hovoru navíc vyplynulo, že i v teplém počasí musí nosit nevhodné uniformy, které jsou určené pro chladné zimní dny, uvádí Blesk. Podle ukrajinských i západních analytiků se od propuknutí invaze morálka ruských vojáků postupně zhoršuje, píše dále Blesk.

Zoufalé pokusy o útěk

Buď tě zabijou, budeš zraněnej, nebo přijde rozkaz k ústupu,“ říká jeden z Rusů v odposlechnutém telefonátu a dodává, že jeho spolubojovníci zkouší všechny cesty, jak se dostat domů. On sám se prý pokusil domluvit falešný sňatek. Informaci přinesl server Daily Mail, který cituje iDnes. „Řekl jsem jedné ze svých kamarádek ´jdi na úřad podat žádost o sňatek. Já jim o tom řeknu tady. ´ Ale ona odpověděla ´v žádném případě, to nepřipadá v úvahu´,“ uvedl voják v nahrávce, ktrou zveřijnil Daily Mail.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Voják na pokraji sil

Mnozí okupanti se podle Blesku pokusili utéct zpět na území Ruska hned několikrát, většině z nich se to ale nepovedlo. Členové armády „nemají žádné možnosti“, říká v získaném záznamu voják svému známému na nahrávce, píše Blesk. Na další nahrávce je slyšet pravděpodobně ruského vojáka, jak říká, že jeho jednotce došla voda, píše iDnes. „Sedíme tu bez vody. Poslední dobou je horko. Teď je vedro a chlapi taky sedí v šoku a v depresi,“ uvádí s tím, že většina mužů v jeho jednotce odmítá bojovat a snaží se sami utéct za ruskou hranici, dodává iDnes.

Za zběhnutí z armády trest smrti?

„V každé armádě a v každém konfliktu se najdou lidé, kteří chtějí dezertovat. Ty důvody mohou být různé, od politických přes ten hlavní, a to je strach o život,“ řekl Událostem247 bezpečnostní expert Andor Šándor. „Tato tvrzení jsou na obou stranách, takto se mluví i o ukrajinských vojácích. Nevím, jestli se může voják vyvléci z konfliktu, když bojuje, tím, že se chce oženit. Možná předtím, než bude odveden do armády. Na obou stranách si však umím představit, že za to mohou být drakonické tresty,“ doplnil expert pro Události247.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ruští vojáci

Na audio záznamu, který nahrálo ukrajinské ministerstvem obrany, říká jiný voják své rodinné příbuzné, že většina mužů v jeho jednotce odmítá bojovat a „snaží se vrhat přes ruskou hranici. Právě teď tu 10 lidí připravuje dodávku“, cituje ho Blesk. „Pokud dojde na nějaké s*ačky, okamžitě naskočí do dodávky a vyrazí směrem k Bělgorodu,“ pokračuje voják podle Blesku. Blesk dodává, že minulý měsíc ruský soud nařídil propuštění stovky důstojníků Národní gardy poté, co odmítli na Ukrajině bojovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
99 % lidí neví, k čemu slouží spousta malých „knoflíků“ na riflích. Stejně jako mini kapsičky mají svůj význam
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Pokud se snažíte vyléčit ekzém, obloukem se vyhněte těmto 11 potravinám, které ho zhoršují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Polské archeologické misi se podařil další objev. Tentokrát jde o vchod do hrobky „přísně tajného“ muže
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Panzer II byl tahounem Hitlerova Blitzkriegu a německého triumfu ve Francii. Zůstal ve stínu známějších strojů