Přehled: V 2022 si moc volna neužijeme. Na které dny připadají státní svátky?

Rok 2022 odstartoval státním svátkem, který byl v neděli. Volno si letos neužijeme při květnových svátečních dnech ani při vánočních svátcích, které připadají na víkend.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Díky státním svátkům si v novém roce příliš volna neužijeme. Většina z nich totiž připadá na víkend, vyplývá z informací ministerstva práce a sociálních věcí. První z nich už byl v neděli, tedy 1. ledna, kdy se spolu s Novým rokem slaví i Den obnovy samostatného českého státu. Na víkend letos připadají i vánoční svátky či květnové sváteční dny. Prodlouženého víkendu se dočkáme až v říjnu. Ale šikovným zkombinováním svátků a dovolené si můžete výrazně prodloužit volno kolem Velikonoc nebo začátkem prázdnin.

Vyčarujte 16 dní volna

Na jaře odstartují sérii svátečních dní Velikonoce. Volno budeme mít 15. dubna na Velký pátek a tradičně i na Velikonoční pondělí, tedy 18. dubna. Jde o jedny z mála svátků, které se s využitím několika dní dovolené dají úspěšně protáhnout. Při osmidenní dovolené od 11. do 14. dubna a od 19. do 22. dubna získáte spolu s víkendy a svátečními dny celkem 16 dní volna, napsal Blesk.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Osobní kalendář

Květnové svátky žádné volno nepřinesou. Svátek práce na prvního máje i Den vítězství 8. května totiž letos připadají na neděli. Červenec nabízí dva svátky hned po sobě. Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje je 5. července a o den později je Den upálení mistra Jana Husa. Pokud je doplníte dovolenou 4., 7. a 8. července, vyjde vám to na skvělých 9 dní odpočinku na začátku prázdnin třeba někde u vody.

Vánoční svátky o víkendu

Devítidenní volno se dá spolu se 4 dny dovolené vytvořit ze dvou podzimních svátků. Zkombinovat je můžete se svátkem Dne české státnosti 28. září, který bude ve středu. Podobným schématem si můžete prodloužit volno i na Den boje za svobodu a demokracii 17. listopadu, jež připadá na čtvrtek. Jediný prodloužený víkend v roce 2022 bude v říjnu. Volno bude v pátek 28. října na svátek Den vzniku Československa.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Stolní kalendář

Stejně jako v minulém roce, i v tom letošním připadají vánoční svátky na víkendové dny. Štědrý den 24. prosince oslavíme v sobotu, dva vánoční svátky pak vycházejí na neděli a pondělí. A lepší to nebude ani v roce 2023, který odstartuje novoročním svátkem připadajícím na neděli. Další volné dny by pak měly být znovu až na jaře o velikonočních svátcích a pak v květnu, kdy svátky připadají na pondělí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Rostlina, kterou klíšťata k smrti nenávidí. Stačí ji usušit a zalít horkou vodou – domácí účinný repelent je na světě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Na herpes báječně zabírá i obklad z vaječné skořápky + dalších 6 tipů, jak se ho zbavit rychle a přírodní cestou
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Poznáte, která z žen na tomto obrázku je matkou přítomného dítěte? Tento rébus dělá lidem problémy už léta
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský odstřelovač se během první světové války ukryl ve falešné koňské mrtvole vedle německých zákopů